You are currently viewing Comenius-eTwinning projekto partnerių susitikimas Varšuvoje

Comenius-eTwinning projekto partnerių susitikimas Varšuvoje

Jau antri metai Šeduvos lopšelis-darželis dalyvauja Comenius-eTwinning programų projekte „Europa vaikų akimis“(origin. „L’Europe vue à travers les yeux des enfants“). Vienas iš svarbiausių projektinės veiklos aspektų – turimos patirties matomumas ir dalijimosi ja organizavimas, tuo tikslu buvo nuspręsta panaudoti to paties pavadinimo eTwinning projekto TwinSpace erdvę.

comenius naujas 

Spalio 15-20 dienomis Lenkijoje įvykusiame projekto partnerių susitikime daugiausia dėmesio buvo skiriama ugdymo metodų įvairovei bei supažindinimui su krašto kultūrinėmis vertybėmis. Mazovijos širdis mus pasitiko su saulėtais parkais, chrizantemų žydėjimu ir įspūdinga architektūra. Viešnagės metu pajutome ne tik istorinę Varšuvos dvasią, bet  ir šiuolaikinę miesto kultūrą: aplankę modernaus naujamiesčio Ursynów darželius ir mokyklas, susipažinome su kaimyninės šalies švietimo sistema.

.

    

Pirmąją dieną kartu su kitų šalių pedagogais buvome iškilmingai priimti Varšuvos priemiestyje Ursynów įsikūrusiame darželyje Nr.159.  Stebėjome veiklą darželio grupėse, lavinamuosius muzikinius ir sportinius užsiėmimus, žaidimus kieme su ryškispalviu audiniu (Klenza metodas) bei vaikučių pasirodymą „Kelionė po Europą“. Apžiūrėjome įstaigos patalpas, jų įrangą, žaislus ir stendus.

  

Varšuvos nacionaliniame muziejuje atlikome užduotis apie dailės šedevrus. Čia eksponuojami žymiausių Lenkijos menininkų kūriniai, saugomi senovės egiptiečių, graikų, romėnų meno kūriniai, archeologiniai radiniai ir kitų Europos menininkų darbai.
Varšuvoje gausu muziejų, kuriuose tam tikromis savaitės dienomis galima apsilankyti nemokamai. Vienas iš moderniausių pasaulio muziejų – Šopeno muziejus nustebino savo interaktyviomis daugialypės terpės ekspozicijomis. Klaidžiodami po įgarsintas sales, turėjome galimybę pasiklausyti žymiojo kompozitoriaus muzikos, apžiūrėti asmeninius daiktus.  Išsiskyrė pritemdytas kambarys, skirtas ankstyvai kūrėjo mirčiai, kuriame viešpatavo tyla ir girdėjosi ligos patale gulinčio 39 metų genijaus kvėpavimas.
 

Antrąją dieną buvome supažindinti su darbo ir ugdymo metodais specialiąjame darželyje Nr 213, kurį lanko neįgalūs vaikai iki 25 metų amžiaus. Čia, kaip ir visoje Lenkijoje didelis dėmesys skiriamas neįgaliųjų edukacinei ir socialinei integracijai. Susipažinome su specifiniu auklėtojų, psichologų, ergoterapeutų, logopedų darbu, stebėjome V. Sherborne judesio terapiją.  Darželis turi daug rėmėjų ir savanorių, talkinančių prižiūrint neįgalius vaikus bei sulaukia asistentų iš Europos. Sukurta teatro grupė, kurioje vaidina stiprią proto negalią turintys vaikai.  Giliai sujaudino šio teatriuko parodytas muzikinis spektaklis „Prisiminimų autobusas“  Po to sekė ekskursija pėsčiomis  po Varšuvos senamiestį, kuris buvo sugriautas Antrojo Pasaulinio karo metu. Identiškai sugriautajam atkurtas ir į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą įrašytas senamiestis paliko neišdildomą įspūdį.

 

 
Trečioji diena įsiminė edukacinėmis išvykomis drauge su darželio Nr.159 vaikučiais. Užsiėmimai vyko Lazienkų parke (Łazienki Królewskie), užimančiame 76 hektarus pačiame miesto centre. Tai didžiulis parkas su rūmais, šventyklomis bei paminklais, kurio istorija siekia viduramžius. Ūksmingos parko alėjos, spindintys vandens telkiniai, šalia gėlynų besiilsintys povai ir takeliais bėginėjančios voverės – tai tik keletas nepaprasto grožio peizažo detalių. Gamtos prieglobstyje akį džiugino architektūriniai šedevrai: Senoji oranžerija, Dianos šventykla, Mažieji baltieji rūmai. Medžioklės muziejuje stebėjome edukacinę pamoką, na o Rūmuose ant vandens įkurtame Architektūros muziejuje patys gavome didaktines užduotis. Vakare buvome pakviesti į koncertą muzikos mokykloje „Arte“

 
Paskutinę dieną aplankėme dar tris įstaigas: stebėjome perpintą tradicijomis derliaus šventę pradinėje mokykloje Nr.351;  žaismingais architektūros elementais  dekoruotame pastate – darželyje Nr 412 susipažinome su integruota neįgalių vaikų ugdymo sistema ir „Original Play“ terapija;  darželyje-mokykloje Nr.340 apžiūrėjome  modernias patalpas ir diskutavome švietimo klausimais. Pasigrožėję fantastiško grožio Karališkaisiais Wilanow rūmais, skubėjome atgal į darželį žiūrėti tėvelių paruoštą linksmą spektaklį „Lokomotyvas“. Vizitą užbaigė jaukus išsiskyrimo vakaras: ragavome tradicinę lenkų virtuvės sriubą, žaidėme žaidimus, mokėmės šokti polonezą bei gavome atminimo dovanų – knygų mūsų įstaigos internacionaliniam eTwinning-Comenius kampeliui.

 
Ši įspūdinga ir turininga viešnagė Varšuvoje – didžiulė patirtis.  Sugrįžusios į namus lopšelio-darželio bendruomenei perteikėme kelionės įspūdžius ir pasidžiaugėme, kad turime tokius kultūringus ir taikius kaimynus. Šiltas bendravimas suteikė daug gerų emocijų, įkvėpė tolesniems darbams. Sekantis susitikimas – Lietuvoje.

 

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>


Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimų mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateikiamos informacijos naudojimą.


Gražina Likpetrienė,
Šiaulių regiono programos eTwinning konsultantė