DALYVIŲ PRANEŠIMAI

 

Svečiai   Svečiai

Nacionalinė Lietuvos eTwinning paramos tarnyba, eTwinning programos konsultantai ir Šeduvos lopšelis-darželis 2012 m. lapkričio 13 d. organizavo Europos sąjungos Komisijos inicijuotą eTwinning programos renginį – Tarptautinę konferenciją “Europiniai projektai ikimokykliniame ugdyme”.
Tarptautinėje konferencijoje  dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė, vyresnioji specialistė Judita Steponavičienė, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė, Šiaulių regiono eTwinning programos konsultantė Gražina Likpetrienė ir Telšių regiono konsultantė Aurelija Dirginčienė,  Latvijos Daugpilio vaikų darželių Nr. 20, Nr. 9 vadovai bei pedagogai, Kauno vaikystės pedagogikos centro atstovai, Kėdainių lopšelio-darželio “Pasaka”, Pakruojo lopšelio-darželio “Vyturėlis”, Šiaulių lopšelio-darželio “Dainelė” bei Radviliškio rajono ikimokyklinių įstaigų vadovai bei pedagogai.

 

vaikai   vaikai

 

Susirinkusius pasveikino Radviliškio rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė, Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė. Po sveikinimo žodžių, meninės programėlės metu Svetlanos Verdingovienės paruošti vaikučiai atliko kūrinius ne tik lietuvių, bet ir latvių kalba. Mažiesiems dainuojant “Kur tu teci gailiti, mans”, jiems smagiai pritarė ir latvių pedagogės. Daugpilio darželio direktorės pavaduotoja Vija Larionova pasidžiaugė dar eTwinning kontaktiniame seminare užsimezgusia ir besitęsiančia prasminga draugyste bei įteikė simbolines dovanėles nuo savo darželio.

 

atvira veikla   atvira veikla

 

grupėse   vertinimas

 

Konferencijos metu Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės rodė atviras veiklas. Logopedė Lina Niparavičienė supažindino su smėlio žaidimo metodu, naudodama švedišką ekologišką „Delta“ smėlį. Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Juta Savickienė su vaikučiais kūrė Lietuvos vėliavą iš spalvotų maisto produktų. Astos Petrašiūnienės „Burbuliukų“ pramoga mažyliams suteikė daug linksmų emocijų, o Sonatos Keturakienės auklėtiniai sužaidė tikrą „Futboliuką“. Buvo pasiūlyta užpildyti vertinimo anketas. Svečiai negailėjo pagyrimų mažiesiems ir auklėtojoms. Po to visi apžiūrėjo įstaigą bei eTwinning ir Comenius projektinės medžiagos parodas, diskutavo prie stendinių pranešimų.

 

pranešimai   pranešimai

 

pranešimai   pranešimai

 

Po pertraukos dalyviai stebėjo tiesioginę vaizdo transliacija iš pasaulinės švietimo konferencijos – 2012  Global Education Conference. Šis renginys ypatingas tuo, kad vyksta ištisą savaitę visose laiko juostose, nemokamai naudojant BlackBoard Collaborate konferencijų platformą. Vykusioje sesijoje jungtinė Lietuvos, Latvijos bei Slovakijos mokytojų komanda virtualiai pristatė savo projektinės veiklos rezultatus: Šiaulių regiono eTwinning konsultantė Gražina Likpetrienė supažindino su eTwinning ir Mokymosi visą gyvenimą programomis; Panevėžio regiono konsultantė Larisa Tichonova pasidalino patirtimi, kaip kurti projektus mokant tik rusų kalbą; Rygos moksleivių rūmų animacijos mokytoja Tanja Gvozdeva pateikė vaikų kūrybos pavyzdžių Grundtvig partnerystės veikloje. Mokytojas iš Slovakijos Vladimir Mosijenko pademonstravo, kaip galima padidinti kalbų mokymosi motyvaciją, kuriant filmukus ir naudojant interaktyvią lentą, o po to pakvietė mokinius pasisakyti tiesioginiame eteryje.

 

vaizdo konferencija   mokymai

 

Konferencija tęsėsi prie apvalaus stalo: buvo kalbama apie tarptautinę projektinę veiklą ir bendradarbiavimą, informacinių technologijų diegimą ikimokykliniame ugdyme. Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė ir jos pavaduotoja  Aldona Jurelevičienė papasakojo, kaip tarptautinė patirtis padeda formuoti įstaigos kultūrą ir tobulinti ugdymo procesą. Jas papildė pedagogės iš Latvijos Svetlana Liščinska ir  Natalija Kozireva, pasidalindamos patirtimi apie tai, kaip eTwinning veikla pasitelkiama bendradarbiavimo su tėvais gerinimui. Daugpilio ikimokyklinės įstaigos Nr.20 direktorės pavaduotoja Vija Larionova išsamiai papasakojo apie eTwinning programos privalumus ir vykdomų projektų reikšmę darželiui. Rasa Simonavičienė iš Kėdainių pasidžiaugė eTwinning projekto “I am…” rezultatais: lopšelis-darželis „Pasaka“ tapo konkurso „Geriausia Lietuvos eTwinning mokykla 2012“ laureatu. Šeduvos lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė Tatjana Vedeckienė pristatė eTwinning projektą “Education road saves lives“ apdovanotą Europos kokybės ženkleliu. Jos kolegės priešmokyklinio ugdymo pedagogės Rita Daukšienė ir Roma Skestenienė pasidalijo gerąja patirtimi apie vykdomą Comenius-eTwinning projektą „Europa vaikų akimis“, o Irina Onaitienė papasakojo įspūdžius iš tarptautinio Nordplus kontaktinio seminaro Vilniuje. eTwinning konsultantė, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Aurelija Dirginčienė pasidalijo mintimis apie stiprią savo mokyklos komandą, bendrus džiaugsmus ir rūpesčius ir apie projektą  „Europos grandininė reakcija 2012“, kuris taip pat pelnė šių metų nacionalinio konkurso prizą – planšetinį kompiuterį bei kelionę į eTwinning Baigiamąją konferenciją Lisabonoje (Portugalija). Kiekvienas pranešimas buvo palydimas audringais plojimais. Dalyviai buvo sužavėti įgyvendintomis kolegų iniciatyvomis bei projektinės veiklos galimybėmis ikimokykliniame ugdyme.
Konferencijos pabaigoje eTwinning konsultantės padrąsino šios srities naujokus užsiregistruoti eTwinning portale ir pradėti idėjų bei partnerių paiešką tarptautiniam bendradarbiavimui. Na, o pažengusieji turėjo progą pasikonsultuoti, išsiaiškinti pasitaikančias problemas. Dalyviai skirstėsi pilni įspūdžių ir dėkojo už įgytas žinias bei puikiai praleistą laiką. Buvo akivaizdu, kad su mažais vaikais dirbantys pedagogai pasiryžę būti patys geriausi: kūrybingi, besimokantys visą gyvenimą ir atviri naujovėms.

 

Konferencijos dalyvių pranešimus ir atviras veiklas galite peržiūrėti čia >>

Nuotraukų web albumas čia >>

 

 ATVIROS VEIKLOS:

Juta Savickienė svečiams pademonstravo eTwinning projekto “Tasty flags” integravimą į ugdymo procesą.

 


Kizoa slideshow: Tasty Lithuanian flagSlideshow>

 

Gražina Likpetrienė

Šiaulių regiono eTwinning konsultantė

>