You are currently viewing Vizitas į Prancūziją

Vizitas į Prancūziją

draugŠių metų vasario 15-20 dienomis Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės Daiva Staškūnienė, Rita Daukšienė, Roma Skestenienė, Ieva Pudžiuvėlienė lankėsi mokykloje „Ecole Michel Hocquard“, esančioje šiaurės Prancūzijoje. Mūsų įstaiga jau antrus metus vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą “Liaudies žaidimai, legendos ir tradicijos“ (“Les jeux traditionnels, les légendes et les traditions populaires”). Tai buvo šeštas projekto partnerių susitikimas, kuris įvyko Epaignes gyvenvietėje. Į šį susitikimą atvyko partneriai iš Belgijos, Italijos, Bulgarijos, Ispanijos ir Lietuvos.

Vizitas prasidėjo Prancūzijos Comenius projekto partnerių mokykloje-darželyje. Čia stebėjome ugdymosi aplinkas, mokymo priemones. Kiekvienos šalies projekto dalyvį nustebino jų kalba užrašyti pasveikinimai su šalies vėliavomis. Susipažinome su šios įstaigos vykdomo projekto priemonėmis ir sukurtais projekto produktais.

Įstaigos pedagogės Fabienne bei Miurell supažindino su įstaigos specifika, noriai dalinosi patirtimi apie ugdymo metodus ir priemones.

Vizito metu buvo organizuotas susitikimas su švietimo konsultantu, inspektore, kurie supažindino su Prancūzijos švietimo sistema bei vykdomomis švietimo reformomis. Susitikimo metu dalyvavo ir miestelio meras, savivaldybės atstovė, kurie visada glaudžiai bendradarbiauja su šalia esančia ugdymo įstaiga, sprendžia iškilusias problemas.

Pedagogės Roma Skestenienė ir Ieva Pudžiuvėlienė vedė dvi atviras veiklas 5-6 metų vaikams. Veiklų metu pedagogės ugdytinius supažindino su savo šalimi, mokė lietuvišką šokį „Šiaudų batai“ ir žaidimus „Bitelės“, „Šarkele, varnele“. Vaikams buvo įdomu, jie noriai mokėsi ir kartojo lietuviškus žodžius ir frazes. Veiklų metu ugdytiniai susipažino su Užgavėnių švente, mokėsi karpyti ir dekoruoti Užgavėnių kaukes. Visiems vaikams buvo padovanotos mūsų įstaigos ugdytinių kurtos draugystės apyrankės, projekto simbolio „Saulutė“ lipdukai.

Prancūzijos pedagogės noriai dalinosi patirtimi, vedė atviras veiklas projekto partneriams. Didžiausią įspūdį paliko tai, kad jau nuo trijų metų amžiaus vaikai mokomi savarankiškumo, socialinių įgūdžių, supažindinami su raidėmis, skaičiais. Šešiamečiai jau laisvai skaito ir rašo rašytinėmis raidėmis. Vaiką kiekvienais metais ugdo vis kitas pedagogas, kuris gilinasi tik į to amžiaus vaikų ugdymą. Vaikai draugiški, norintys bendrauti ir labai drausmingi.

Kadangi vizitas sutapo su Lietuvos valstybės atkūrimo diena, paminėjome su projekto partneriais ir šią šventę. Visiems projekto dalyviams padovanojome po lietuvišką draugystės apyrankę, supažindinome su savo šalies istorija bei sudainavome lietuvišką dainą.