You are currently viewing TEATRO FESTIVALIS „Į ŽALIĄ PASAKĄ ATVERKIM VARTELIUS“

TEATRO FESTIVALIS „Į ŽALIĄ PASAKĄ ATVERKIM VARTELIUS“

Šeduvos lopšelyje-darželyje balandžio 15-17 dienomis vyko teatro festivalis „Į ŽALIĄ PASAKĄ ATVERKIM VARTELIUS“, skirtą skatinti vaikų ekologinį mąstymą, formuoti tvarumo vertybines nuostatas. Mes gyvename gamtos pasaulyje. Tai, ką daro vienas iš mūsų, atsiliepia visiems. Žmogus turi didelę įtaką aplinkos likimui. Svarbu padėti vaikams suprasti, kad pasaulis yra vientisas, kad kiekvienas veiksmas gali grįžti prieš mus. Tik būdamas gamtoje, stebėdamas ir tausodamas ją vaikas tampa sveikesnis, ramesnis. Suvaidintos pasakos apie paukštelius, žvėrelius, medžius, gėles, vabzdžius, augmeniją ir iškylautojus susijęs su gamtos prevencija, todėl per teatrą kuriami vartojimo įpročiai, mažinantys neigiamą poveikį aplinkai. Visi spektakliukai ugdo tvarumo vertybines nuostatas, priverčia vaikų širdeles suvirpėti iš gailesčio, užuojautos viskam, kas gyva.
Džiugu, kad „Kiškučiai“ grupės ugdytiniai spektakliuką „Saulė ir mėnulis“ vaidino kartu su tėveliais. „Pelėdžiukai“ grupės teatralizuotas pasirodymas „Kas daržy?“ pateiktas per lietuvių liaudies ratelio žaidybinius elementus. „Bitutės“ grupės ugdytinių pasirodymas „Bitučių vasara“ mums visiems priminė vieną tiesą – jei neliks bičių, neliks ir žmonijos. Grupės „Paukšteliai“ inscenizuota pasaka „Dangus griūva“– tai įsimintina pamokanti istorija. „Boružiukai“ grupės vaikai spektakliuku „Nepatenkinta boružė“ mums visiems priminė, kad gamtos dovanotą grožį reikia vertinti. „Žiogeliai“ grupės ugdytiniai vaidino pasaką „Bulvė“ su lėlėmis marionetėmis, pagamintomis iš antrinių žaliavų. „Meškučiai“ ugdytinių grupė puikiai suvaidino lietuvių liaudies pamokančią pasaką „Kaip strazdas eglę kirto“. „Liūtukai“ grupės ugdytiniai vaidindami spektakliuką „Po grybuku“ priminė draugystės ir rūpinimosi gamta paslaptis. „Drugeliai“ grupės ugdytinių spektakliukas „Vištytės pyragas“ suteikė daug gerų emocijų, parodė, kad tik vienas kitam padedant galima daug ko pasiekti.
Ačiū visiems ugdytiniams – aktoriams, mokytojams, tėveliams už spektakliukus. Visi jie susiję su gamta, todėl padeda įstaigai siekti tvarumo įgyvendinimo tikslų.