You are currently viewing Šeduvos lopšelio-darželio moderni žalioji palangė „Ateities žalioji architektūra mūsų Žemėje“ – respublikinio ekologinio konkurso “Mano žalioji palangė” laimėtoja

VALIOOOOOO!!!! TAPOME LAIMĖTOJAIS!
Šeduvos lopšelio-darželio moderni žalioji palangė „Ateities žalioji architektūra mūsų Žemėje“ – respublikinio ekologinio konkurso “Mano žalioji palangė” laimėtoja. Gegužės 25 d. esame pakviesti į Vilniaus universiteto Botanikos sodą, kuriame vyks ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ laureatų apdovanojimo šventė.
Sukurti modernią žaliąją palangę „Augalų architektūra ir dizainas“ įkvėpė LMNŠC ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“.
Su vaikais kalbėjome, kad augalai yra unikalūs, jie atlieka daugybę funkcijų palaikyti gyvybę žemėje, taip pat augalams reikia saulės, vandens ir žemės. Nusprendėme statyti ateities statinį, panaudojant tik antrines žaliavas, t.y. kabelių rites. Vaikai puikiai atliko inžinierinius ir matematinius darbus, pastatė ateities pastatą, kurį beliko tik apželdinti. Viena mergaitė pasiūlė viršuje pastatyti gaublį, kad visi matytų jog reikia saugoti mūsų žemę. Vietoj vazonėlių ugdytinio mamytė prisiuvo medžiaginių maišelių, čia apsigyveno sėklos. Nusprendėme, kad kompozicijoje geltonos našlaitės simbolizuos saulę, o mėlynos – vandenį. Taip pamažu gimė mūsų žalioji palangė – ambicinga pastato architektūra ir pačių vaikų užaugintos gėlės, augalai. Visa tai ateities darnos ir žalios aplinkos kūrimas. Vaikai daug sužinojo apie augalus, gėles, kurias sėjo, stebėjo augalų sandarą, tyrinėjo, matavo kaip auga. Įgijo žinių, kad augalai valo žemę, orą nuo toksiškų medžiagų, mažina klimato kaitą, suteikia prieglobstį gyvūnijai. Gaublys puikiai papildė edukacines veiklas ieškant informacijos, iš kur kilę vieni ar kiti augalai, kad Žirnių gimtinė – Graikija, Bulvės – pietų Amerika, Moliūgų – Vidurio Amerika, Pupelės – Pietų Amerika, Našlaitės nuo Viduržiemio jūros, o Klivija – Pietų Afrikos. Užauginti augalai bus perkelti į Šeduvos darželio vidaus ir lauko edukacines erdves. Jie džiugins savo spalvotais žiedais, o ugdytiniai turės galimybę tęsti jų augimo ir žydėjimo stebėjimą, įvairiausių vabaliukų aplink juos judėjimą, patirs tyrinėjimo, atradimo ir pažinimo džiaugsmą.