You are currently viewing Paroda “Vaikai ir gamta”

Paroda “Vaikai ir gamta”

parodavaikŠeduvos lopšelio-darželio direktorės Daivos Staškūnienės tapybos paroda

Parodos „Vaikai ir gamta“ ekspoziciją sudaro sukurti tapybos darbai gamtos tema. Gamta – neatsiejama mūsų gyvenimo grandis. Gamtos pažinimas turėtų augti kartu su žmogumi nuo pat kūdikystės. Vaikai yra gamtos dalis, tad dažnai būdami gamtos aplinkoje turi turėti galimybę ne tik ja naudotis, pažinti, bet ir suvokti, jog gamta yra svarbiausia žmogaus gyvenimo aplinka, sveikatos bei pažinimo šaltinis. Tik prisiliečiant prie gamtos formuojasi tokios vertybinės nuostatos, kaip pagarba augalo gyvybei, pažinimo džiaugsmas, žmogaus ryšys su augalija, ieškojimas nusiraminimo augalų bendrijoje. Vaikams svarbu parodyti, atkreipti dėmesį į tai, kad aplinkui begalės gyvų būtybių, kurios jaučia džiaugsmą ir skausmą, kurioms reikalinga pagarba ir elementarus dėmesys, pagalba. Vaikai turi betarpiškai draugauti su gamta, būti susiję su ja, kad pajustų grožį, poveikį bei dvasinę stiprybę.