You are currently viewing Mano jausmų veidrodėlis

Mano jausmų veidrodėlis

1jausmveidrKiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Jų išvengti neįmanoma, tačiau galima išmokti jas atpažinti bei kontroliuoti. Jausti įvairias emocijas yra normalu. Vaikams būna sunku suvokti, ką jie jaučia. Šeduvos lopšelio – darželio,,Liūtukų” grupėje vyko savaitinė veikla ,,Mano jausmų veidrodėlis”. Vaikams kiekvieną rytą reikėjo įvardinti savo nuotaiką. Kokios nuotaikos jis šiandien atėjo į darželį: piktas, linksmas ar susimąstęs. Ryto rate su ugdytiniais diskutavome, kodėl jis tokios nuotaikos, ką galima būtų daryti, kad pralinksmėtų… Vaikams kartais būna sunku suvokti, ką jie jaučia. Jie sužinojo, kad tam tikros veido išraiškos ir elgesys yra susijęs su konkrečiomis emocijomis. Prašėme, kad vaikai parodytų tam jausmui būdingą veido išraišką, apibūdintų savo savijautą, prisimintų, kokioje situacijoje jautėsi panašiai. Džiaugsmas paprastai būna susijęs su šypsena, juoku, pakylėta būsena. Verkimas, nuleisti lūpų kampučiai yra būdingi liūdesiui. Baimė yra susijusi su įtampa, noru pasislėpti, įsitempusiu veidu. Pyktis gali priversti jaustis blogai,suraukti kaktą, antakius. Savo nuotaikas vaikai stebėjo, žiūrėdami į veidrodėlį, bandė perteikti rodomą nuotaikos veidelį mimika, žaidėme žaidimus, darėme įvairius darbelius. Savaitės paskutinę dieną ,,Liūtukų” grupės ugdytinius aplankė Kempiniukas, kuris vaikams suteikė daug gerų emocijų ir padovanojo visiems po balionėlį su šypsenėle. Užsiėmimų metu vaikai sužinojo, kad įvairiausios emocijos yra gerai, net ir pyktis, tik svarbu tinkamai gebėti jas išreikšti. Dar visi suprato, kad emocijų būna įvairiausių ir labai svarbu mokėti jas atpažinti, kad galėtų visi kartu pasidžiaugti ar paguosti liūdintį draugą.