You are currently viewing Lopšinių festivalis ,,Mik, miegok, saulele“

Lopšinių festivalis ,,Mik, miegok, saulele“

1lopsfestivalLopšinė – tai pačių mažiausiųjų dainos, skirtos ne tik jiems užmigdyti, užsūpuoti, bet ir sukurti malonią ir jaukią atmosferą. Lopšinės vaikui suteikia begalinį ramybės ir saugumo jausmą. Pavargusiam, suirzusiam vaikui kartais tereikia uždainuoti ir jis palaimingai užmiega.

Šeduvos lopšelis-darželis organizavo nuotolinį Lietuvos ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo grupių lopšinių festivalį ,,Mik, miegok, saulele“, kurio tikslas stiprinti įstaigų bendradarbiavimą, ugdytinių pasirodymais atskleisti lopšinių žanro kūrybinį ir meninį potencialą. Skatinti pedagogų ir vaikų domėjimąsi lopšinėmis, išplėsti, papildyti ir populiarinti lopšinių kolekciją įvairiomis stilistinėmis vokalo interpretacijomis. Festivalyje dalyvavo solistai, duetai, tercetai, ansambliai iš Kuršėnų lopšelio-darželio, Krekenavos lopšelio-darželio. ,,Sigutė“ Žibartonių skyriaus, Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“, Radviliškio l/d “Žvaigždutė”, Baisogalos mokyklos-darželio, Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio skyriaus, Šeduvos lopšelio-darželio.

Lopšinių dainavimas vaikams atmintyje užsifiksuos kaip saugumą, psichologinį patogumą teikianti, nerimą slopinanti veikla. Tai bendravimas, išsikrovimas, nusiraminimas – dainoje ir su daina.