You are currently viewing ERASMUS + projektas „Le développement de la compétence numérique et le bon usage des tice“ („Skaitmeninių įgūdžių ugdymas ir tinkamas IT naudojimas“) sėkmingai įvykdytas.

Baigėsi ERASMUS+ projektas „Skaitmeninių įgūdžių ugdymas ir tinkamas IT naudojimas“. Jame dalyvavo mokyklos iš 6 skirtingų valstybių (Bulgarijos, Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos, Lietuvos ir Šiaurės Makedonijos). Projektas dėl Covid-19 pandemijos užsitęsė net tris mokslo metus. Džiaugiamės, kad buvome lankstūs, todėl sėkmingai pavyko įgyvendinti visus iškeltus uždavinius bei organizuoti suplanuotas veiklas.

Ir ko tik šiame projekte nebuvo: projekto personažų kūrimo, jų pristatymų, kiekvienos mokyklos, miesto bei šalies pristatymai, videokonferencijos bei virtualūs susitikimai. Jei prieš pradedant vykdyti projektą dar kas abejojo IT reikalingumu ugdomajame procese, tai kada eigoje projekto daug daugiau sužinojome, išbandėme ir ėmėme taikyti įvairias programas, jau niekas net nebekėlė tokio klausimo kaip – kam reikalingos IT darželyje. Pastebėjome, kad ir tėvai susidomėjo mūsų projekto veiklomis, aktyviai prisidėjo prie projekto veiklų vykdymo.

Vaikai, nors ir per atstumą (videokonferencijų metu), dar labiau susidraugavo su bendraamžiais iš kitų šalių. Juk labai įdomu stebėti kita kalba pristatomą pranešimą ir suvokti, kad mus jaudina tos pačios problemos, o džiugina tokie patys pasiekimai.

Siekdami bendro tikslo įdomiai ir prasmingai praleidome laiką tarpkultūrinėje aplinkoje dalyvaudami mobilumų mokymuose. Naujos patirtys, nekasdieniniai atradimai, suteikė neišdildomų įspūdžių, savęs pažinimo per naują aplinką ir suteikė galimybę drąsiai pasitikti iššūkius. Džiaugėmės galėdami ir mes pasidalinti gerąja darbo patirtimi pristatydami apie ikimokyklinio amžiaus vaikų skaitmeninius įgūdžius, metodus ir būdus kaip juos sudominti. Pademonstravome kokią naudą ir mokytojams ir vaikams suteikia turimos priemonės: interaktyvios lentos, grindys, „Bitutės“-robotukai ir t.t.

Šeduvos lopšelis-darželis  buvo atsakingas už projekto tinklaraščio sukūrimą ir administravimą. https://aldutejur.wixsite.com/erasmus  Jame atsispindi visa projekto veikla. Šis tinklaraštis leidžia skleisti visą su projektu susijusią produkciją kuo plačiau bei puiki priemonė bendrauti ir aptarti vaikams, mokytojams ir tėvams.