You are currently viewing Comenius komandos vizitas į Ispaniją

Comenius komandos vizitas į Ispaniją

ispanijaŠių metų birželio 1-5 dienomis Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė, pavaduotoja ugdymui Aldona Jurelevičienė bei logopedė Ieva Pudžiuvėlienė lankėsi Caravaca de la Cruz mokykloje „Ecole maternelle et Primaire «Cervantes»“, esančioje pietryčių Ispanijoje, Mursijos regione. Mūsų įstaiga jau antrus metus vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą “Liaudies žaidimai, legendos ir tradicijos“ (“Les jeux traditionnels, les légendes et les traditions populaires”). Tai buvo aštuntas ir paskutinis projekto partnerių susitikimas, kuris įvyko Caravaca de la Cruz mieste. Į šį susitikimą atvyko partneriai iš Belgijos Flandrijos ir Valonijos regionų, Italijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Gvadalupos ir Lietuvos.

Vizitas prasidėjo Ispanijos Comenius projekto partnerių darželyje-pradinėje mokykloje „Cervantes“, kurioje ugdomi vaikai 3-11 metų amžiaus.

Mus nustebino įvairių kalbų pasveikinimais ir kiekvienos šalies vėliavomis papuošta mokyklos fojė, užfiksuotos projekto partnerių akimirkos iš įvairių vizitų projekto metu. Šioje įstaigoje stebėjome ugdymosi aplinkas, mokymo priemones, bendravome su mokyklos pedagogais. Kadangi šioje mokykloje ugdomi vaikai, turintys specialiuosius ugdymosi poreikius, domėjomės jų integracija, ugdymosi priemonėmis ir mokymo metodais.

• Visi projekto partneriai pristatėme projekto metu sukurtus produktus ir miesto kultūros centro salėje surengėme parodą. Kiekvienos šalies mokykla pristatė savo sukurtą stalo žaidimą, savo šalies legendą, pagal legendą sukurtą knygą bei šalies tradiciją. Mūsų įstaiga taip pat pristatė visus šiuos produktus, supažindino projekto partnerius ir parodos lankytojus su legenda „Jūratė ir Kastytis“ bei tradicine Lietuvos švente „Užgavėnės“.
  • Darželyje-pradinėje mokykloje, kurioje mes lankėmės dirba gausi ir draugiška pedagogų komanda. Be kiekvienos klasės mokytojo, čia dirba du muzikos mokytojai, kineziterapeutė, dvi logopedės, specialioji pedagogė. Ispanijos pedagogės noriai dalinosi patirtimi, vedė atviras veiklas projekto partneriams. Mums teko stebėti ikimokyklinio amžiaus grupėje atvirą veiklą. Pedagogė veikloje panaudojo daug dainelių kartu su įvairiais judesiais. Buvo tobulinami skaičiavimo įgūdžiai, savaitės dienos. Penkiamečiai ne tik puikiai gebėjo atpažinti skaičius iki 30, bet ir mokėjo perskaityti savaitės dienas, mėnesių pavadinimus.
  • Pedagogės Ieva Pudžiuvėlienė ir Daiva Staškūnienė vedė atvirą veiklą 5 metų vaikams. Pedagogės pristatė projekto simbolį – saulę, mokė vaikus pasisveikinti lietuviškai, supažindino su savo šalimi. Veiklos metu ugdytiniai noriai įsitraukė į veiklą ir žaidė lietuvių liaudies žaidimus „Šarkele, varnele“, „Šiaudų batai“, „Saulės namelis“. Kiekvienas ugdytinis džiaugėsi dovanotomis atvirutėmis, kurias nupiešė mūsų darželio ugdytiniai. Vaikai draugiški, norintys bendrauti ir gana triukšmingi.
  • Vizito metu projekto koordinatorius Juan ne tik supažindino su savo įstaiga, bet ir su Ispanijos švietimo sistema. Ispanijoje yra tiek valstybinių, tiek privačių mokyklų. Privalomas ugdymas yra nuo 6 iki 16 metų amžiaus. Norintiems stoti į universitetą, tolimesnis vidurinis ugdymas nuo 16 metų yra privalomas. Pradinėse mokyklose vaikai be pagrindinių dalykų matematikos, ispanų kalbos, mokosi ir pasirinktą užsienio kalbą – prancūzų arba anglų. Visose mokyklose pamokos prasideda nuo 9 val.
  • Šioje mokykloje, kurioje mes lankėmės, mokosi 5 lietuviai. Mums teko bendrauti su keletu iš jų, bei su jų mama, kuri Ispanijoje jau 18 metų. Čia gyvena visa jos šeima: tėvai ir sesuo.
  • Vizito pabaigoje projekto partnerius nustebino suorganizuotas didžiulis visos įstaigos bendruomenės renginys, kurio metu įstaigos ugdytiniai pasipuošė kiekvienos šalies projekto partnerio tautiniais rūbais ar atributika. Renginys prasidėjo mokyklos aikštėje milžiniškų lėlių eisena. Tai buvo Caravaca de la Cruz miestelio legendos veikėjai. Visa koncertinė programa buvo spalvinga bei įspūdinga. Kiekvienas projekto partneris su nekantrumu laukė savo šalies šokio, kurį parinko ir pastatė Ispanijos mokyklos pedagogai. Pats šauniausias, mūsų manymu, buvo Lietuvos pristatymas. Mus pasveikino lietuviškai tos įstaigos mokinė lietuvaitė Gabrielė ir vaikai sušoko linksmą šokį „Du gaideliai“.
  • Šio paskutinio projekto partnerių susitikimo metu ne tik susipažinome su Ispanijos švietimo sistemos specifika, bet ir užmezgėme tolimesnius bendradarbiavimo ryšius su tos įstaigos pedagogais.