You are currently viewing Baigiamasis Šeduvos lopšelio-darželio komandos Erasmus + projekto mobilumo vizitas Ispanijoje

Balandžio 24-28 dienomis tarptautiniame Erasmus+ projekte „Le développement de la compétence numérique et le bon usage des TICE“ („Skaitmeninių įgūdžių ugdymas ir tinkamas IT naudojimas“) Ispanijoje dalyvavo Šeduvos lopšelio-darželio projekto koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Jurelevičienė, direktorė Daiva Staškūnienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jūratė Rostkauskienė. Kartu su projekto partneriais iš Portugalijos, Lenkijos, Bulgarijos, Šiaurės Makedonijos projekto mobilumo veiklas vykdėme Ispanijos miesto Caravaca de la Cruz, CEIP Cervantes mokykloje.
Pirmąją dieną visi projekto partneriai buvo sutikti miesto kultūros rūmuose ir stebėjo Cervantės mokyklos ugdytinių parengtą meninę programą. Visus projekto dalyvius pasveikino Caravaca de la Cruz miesto meras ir palinkėjo produktyvaus darbo ir pasidžiaugė, kad šis projektas yra tęsinys kitų prieš tai vykusių projektų. Projekte net 4 šalys vykdo tęstines veiklas. Susitikimo metu buvo aptarta darbotvarkė ir atliktas kūrybinis darbas pagal dainą „Rašome ant sienų“ (ON ÉCRIT SUR LES MURS). Skambant šiai dainai visi partneriai rašė ant mokyklos sienos savo šalies kalba šiuos žodžius – Meilė, Ramybė, Viltis, Draugystė, Laisvė. Šiuos žodžius išrinko vaikai – projekto dalyviai.
Sekančią dieną visa mokyklos bendruomenė kartu su projekto dalyviais dalyvavo parodomojoje edukacinėje programoje apie populiarias miesto tradicijas ir pasirengimą Vyno arkliukų (CHEVAL DU VIN) šventei. Po šventės lankėmės pamokose ir stebėjome IT panaudojimo galimybes įvairaus amžiaus vaikų ugdymo procese. Po pietų aplankėme Barrandos muzikos muziejų ir dalyvavome edukacinėje programoje „Muzikinės veiklos realizavimas ugdymo procese”.
Balandžio 26 d. visi projekto dalyviai dalyvavo trumpametražių filmų festivalyje, kuriame pristatė po filmuką įvairiomis temomis: ekologijos, internetinio saugumo, draugystės ir t.t. Šeduvos lopšelio-darželio trumpametražis filmukas ekologijos tema buvo pastebėtas ir apdovanotas statulėle. Po pertraukos projekto dalyviai pasiskirstė grupėmis ir stebėjo kaip skaitmeninės technologijos integruojamos skirtingų mokomųjų dalykų veikloje, bendravo su vaikais ir dalinosi patirtimi su užsienio kolegomis.
Vėliau visi projekto dalyviai aktyviai dalyvavo fizinių bei skaitmeninių užsiėmimų veiklose. Stebėjome darželio ugdytinių užsiėmimus, užmezgėme naujus kontaktus bei pasidalijome gerąja darbo patirtimi. Stebėjome miesto gatvėmis žygiuojančių gigantiškų „lėlių“ pasirodymus miesto gatvėse vykusiame parade, kuris yra rengiamas švenčiant „Vyno arkliukų“ šventę. Po pietų vyko visų koordinatorių pasitarimas ir nuveiktų darbų aptarimas.
Paskutinę dieną susirinkę projekto dalyviai aptarė viso projekto metu atliktus darbus, atliko mobilumo veiklų refleksiją ir atsisveikino su mokyklos bendruomene bei partneriais. Išvykos metu ne tik įgijome daug naudingos patirties darbinėje veikloje, bet ir laisvu laiku aplankėme nemažai kultūrinių ir įžymių lankytinų vietų, bei susipažinome su Ispanijos miesto Caravaca de la Cruz istorija bei legendomis.
Atsisveikinome šiltai apsikabindami, nes per trijų projektų įgyvendinimo metus tapome labai artimi, užsimezgė glaudus ryšys tarp skirtingų pedagogų. O Ispanijoje kaitino ne tik karšta saulė, bet ir šiltas vietinių dėmesys. Įgyvendinus visus suplanuotus mobilumus, dar liko daug veiklos ruošiant galutines ataskaitas.