You are currently viewing Vasaros stovykla „Knyga – žinių šaltinis“

Vasaros stovykla „Knyga – žinių šaltinis“

Šeduvos lopšelio-darželio ugdytiniai iš socialiai remtinų šeimų turėjo galimybę prasmingai ir turiningai praleisti vasaros atostogų pirmasias dienas (birželio 1 – 15). Vaikams buvo sudarytos sąlygos daugiau susipažinti su knygomis, kaip vienu iš pagrindiniu žiniu šaltiniu. Vaikai domėjosi knygomis, jų gaminimu. Susitikome su Šeduvos miesto bibliotekininke A. Tamošiūniene, kuri papasakojo apie knygas. Žiūrėjome videomedžiagą apie knygos atsiradimą. Šeduvos miesto bibliotekoje surengėme viktoriną „Ką aš žinau apie knygą“. Vaikai buvo labai aktyvūs, pasirengę tokiai veiklai, jie apdovanoti pieštukais ir užrašų knygutėmis. Stovyklautojai klausėsi skaitomų kūrinių apie Šeduvą ir jos apylinkes, vartė albumus su Šeduvos krašto įžimybėmis, pabuvojo Šeduvos miesto lankytinose vietose. Susipažino su artimąja aplinka, pabuvojo Šeduvos  gimnazijoje, kurioje lankys pirmą klasę. Vaikai domėjosi, kokia gimnazijoje biblioteka, norėjo susipažinti su pirmaisiais vadovėliais, su mokytojomis. Jų smalsumas buvo patenkintas.

Puikiai leidome laiką, kurdami stovyklos emblemą ir vėliavą, tam naudojome stovyklai skirtas lėšas, sukūrėme knygas iš antrinių žaliavų, kurias eksponavome darželio galerijoje (spalvotas popierius, klijai, guašas, modelinas, vatmano lapai). Vykdydami veiklą „Aš čia šeimininkas“, vaikai jautėsi tikri darželio teritorijos šeimininkai. Jie  puošė takelius, piešdami spalvotomis kreidelėmis, laistė gėles, rinko šiukšles, tam naudojo stovyklai skirtas lėšas (spalvotos kreidelės, guminės pirštinės, laistytuvai).

Stovyklautojams netūko ir sportinės veiklos. Vaikai žaidė įvairius judrius žaidimus, buvo surengta estafėtė „Linksmosios raidelės“. Vyko futbolo varžybos. „Futboliuką“ žaidė ir berniukai ir mergaitės. Visi vaikai apdovanoti medaliais. Vaikų manymu – tai buvo puiki šventė. Tyrinėjimams ir stebėjimas taip pat užteko laiko, sužinojome kiek kojų turi skruzdėlė ir kiti vabalėliai, tam naudojome padidinimo stiklus.
Stovyklos uždarymo šventėje vaikai linksminosi ir džiaugėsi puikiai praleistu laiku kartu. Vaikai pūtė balionus, žavėjosi muilo burbulų spalvomis (burbulinės, balionai, flomasteriai, kreidutės).

Vykome į kino teatrą, žiūrėjome filmą „Madagaskaras-3“ 3D formatu. Daugelis vaikų dar nebuvo žiūrėję filmo „su akiniais“, šis filmas ir jo žiūrėjimo būdas paliko vaikams didelį
įspūdį. Numatytas vasaros stovyklos tikslas įgyvendintas pilnai.
Visa vasaros stovykla – neišdildomas įspūdis ugdytiniams ir pedagogams.

Stovyklos vadovė,  priešmokyklinio ugdymo pedagogė-metodininkė Roma Skestenienė