You are currently viewing Vasaros stovykla „Aš mažasis Šeduvos architektas“

Vasaros stovykla „Aš mažasis Šeduvos architektas“

Kaip ir kasmet, prasidėjus vasarai, Šeduvos lopšelis-darželis sukvietė būrį priešmokyklinio ugdymo vaikų į stovyklą kurioje jie nuo gegužės 28 d. iki birželio 11 d. dalyvavo skirtingose veiklose, lavino kūrybinius ir konstravimo gebėjimus, išmoko naujų dalykų apie juos supančią aplinką, labiau pažino save, daug keliavo, bei linksmai ir naudingai praleido laiką darželyje.
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos finansuojamoje stovykloje „Aš mažasis Šeduvos architektas“ dalyvavo 60 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių. Bendrose veiklose vaikai įgavo bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžių, pagarbos aplinkiniams ir empatijos jausmo. Stovykloje vaikučiai sukūrė stovyklos taisykles, kurių stengėsi laikytis, aktyviai dalyvavo ryto sportinėse veiklose, gamino šiaudinių sodų detales – reketukus, aplankė Burbiškių dvarą, Kleboniškio kaimą, Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčią. Kelionių metu vaikai stebėjo pastatus, lygino juos, piešė matytus statinius, grįžę į įstaigą konstravo pastatus iš Lego ir Conetix magnetinių konstruktorių. Architektūra vaikai stebėjo ir gamtoje, aplankė Rozalimo parko pažintinį taką, raginėnų piliakalnį, grožėjosi medžio drožiniais ir poilsiavietėmis, pagamintomis iš medienos, surengė pikniką. Vaikai susipažino su skirtingo laikmečio architektūra. Stovyklos metu buvo puoselėjami bendradarbiavimo ryšiai su Šeduvos gimnazija, ugdytiniai stebėjo gimnazistų teatro studijos Lim-po-po spektaklį „Kad tave kur!”
Stovykla vaikams suteikė daug gerų emocijų, naujų žinių, leido išreikšti save kūrybiškai kiekviena diena atnešė naujų potyrių, išbandymų.
Jūratė Rostkauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė, stovyklos vadovė