You are currently viewing Vasario 16-osios minėjimas

Vasario 16-osios minėjimas

konkursKiekvienas žmogus turi Tėvynę. Kokia ji bus, priklauso nuo mūsų. Mes žinome, kad maža sėklelė gali išaugti į gražų ir galingą augalą. Norėdami vaikų širdytėse pasėti meilės ir pagarbos Lietuvai sėklelę, Šeduvos lopšelio-darželio pedagogai su savo ugdytiniais visą savaitę kalbėjo apie Lietuvą ir gimtąjį miestą Šeduvą, kūrė įvairius darbelius, mokėsi dainelių ir eilėraštukų apie savo šalį. Vaikučiai susipažino su Lietuvos tautiniais simboliais, tyrinėjo šalies žemėlapį, grožėjosi Lietuvos vaizdais, daug sužinodami apie Lietuvos istoriją, dalyvavo parodoje „Atvirukas Lietuvai“.

Savaitę, skirtą Lietuvai, užbaigėme eilėraščių deklamavimo konkursu ,,Myliu aš Tėvynę“ Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, kuris vyko vasario 13 dieną. Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė bei renginio organizatorė ir vedėja ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Tatjana Vedeckienė visus pasveikino su švente. Konkurse dalyvavę ugdytiniai deklamavo eilėraštukus apie meilę Lietuvai, Tėvynei, Gimtinei. Konkurse dalyvavo 21 Šeduvos lopšelio-darželio ugdytinis. Komisijos nariai: Šeduvos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Aušta Stanevičiūtė, Šeduvos miesto bibliotekos vedėja Asta Tamošiūnienė, Šeduvos lopšelio-darželio vyresnioji logopedė Ingrida Paluckienė bei prieš trisdešimt metų buvęs darželio ugdytinis Mindaugas Diliautas dirbo labai atsakingai.

Komisija pastebėjo, kad vaikai buvo drąsus ir eilėraščius deklamavo išraiškingai. Visi konkurso dalyviai buvo pastebėti, įvertinti, apdovanoti diplomais, padėkos raštais bei dovanėlėmis. Prizines vietas pelnė 3 – 4 metų amžiaus grupėje: Saulė Krasauskaitė (I vieta, parengė auklėtoja Sonata Keturakienė), Benas Barevičius (II vieta, parengė auklėtoja Tatjana Vedeckienė), Aurelija Prudnikaitė (III vieta, parengė auklėtoja Vyda Pertonienė); 4 – 5 metų amžiaus grupėje: Kornelija Marčiūtė (I vieta, parengė auklėtoja Audronė Sukackienė), Kasparas Šveckus (II vieta, parengė auklėtoja Raminta Ratkuvienė), Jarūnė Prudnikaitė (III vieta, parengė auklėtoja Raminta Ratkuvienė); 5 – 6 metų amžiaus grupėje: Akvilė Guokaitė (I vieta, parengė auklėtoja Roma Skestenienė), Luknė Prikockaitė (II vieta, parengė auklėtoja Roma Skestenienė), Otilija Gogaitė (III vieta, parengė logopedė Ingrida Paluckienė). Dominikui Škleinikui ir Nojui Žiauberiui komisija skyrė nominaciją už išskirtinę eilėraščio interpretaciją (parengė auklėtoja Asta Kudriavcevienė).

Lopšelio-darželio vaikučiai ne tik prisiminė lietuviams svarbią datą, bet, laukdami komisijos įvertinimų, kartu linksmai praleido laiką lietuvių liaudies žaidimų ir ratelių sūkury.

Manome, kad po Vasario 16-ajai skirtų renginių ciklo, pasėta meilės ir pagarbos Lietuvai sėklelė, padės auginti pilietišką ir patriotiška Lietuvos pilietį.