You are currently viewing Vaikų respublikinė konferencija

Vaikų respublikinė konferencija

Vaikų respublikinė konferencija Šeduvos lopšelyje-darželyje

Į  konferenciją atvyko gausus  dalyvių būrys  iš Radviliškio, Šiaulių, Panevėžio, Pakruojo, Joniškio, Kėdainių miestų ir rajonų. Radviliškio rajonui atstovavo Šeduvos ir Radviliškio miesto „Žvaigždutės“, „Kregždutės“, „Eglutės“  lopšelių – darželių , Baisogalos ir Pakiršinio  mokyklų – darželių, o taip pat iš Alksniupių , Šaukoto, Radviliškio Gražinos  pagrindinių mokyklų ir   Sidabravo vidurinės  mokyklos  pedagogės kartu su savo auklėtiniais.  Konferencijos tikslas – skatinti vaikų tautinį pasididžiavimą, sudaryti galimybę šio amžiaus vaikams kuo daugiau ir įvairesniais būdais sužinoti apie Lietuvą, pasidalinti žiniomis apie Europos šalis , bei ugdyti gebėjimą pristatyti save ir savo darbus. Vaikai galėjo pristatyti savo darbus šiomis temomis: „Mano miestas, mano kaimas“; „Ką žinau apie Lietuvą“, „Noriu papasakoti apie Europos šalis ir žmonės“ ir „Mano ir mano tėvelių kelionės“.

Renginio svečius pasitiko Šeduvos lopšelio pedagogės ir jų ugdytiniai, pasipuošę nacionaliniais kostiumais. Konferencijos atidaryme skambėjo vaikų dainos, šeimininkų ir svečių sveikinimai. Dalyviai pasiskirstė į tris darbo grupes. Buvo išklausyti ugdytinių prisistatymai, pranešimai „Lietuva – Europos šalis“,  „Aš myliu savo Tėviškėlę“, „Lietuva mano akimis“, „Gyvenam Lietuvoj – šalelėj mylimoj“, “Mano kelionė po Lietuvą”, „Mano tėčio kelionės po Europą“  ir kiti.   Iš viso konferencijoje pristatyta 31 pranešimas. Ugdytinių ir pedagogų pranešimuose atsispindėjo domėjimasis Lietuvos papročiais, tautiniais simboliais, senolių palikimu, įžymiomis vietomis, žymiais žmonėmis.  Kiekvienas dalyvis stengėsi papasakoti ir apie savo artimą gyvenamąją aplinką. Konferencijos metu galėjome pasidžiaugti vaikų piešinių ir darbelių paroda „Aš piešiu Lietuvą“.
Dalyvaudami šioje konferencijoje, vaikai turėjo galimybę prisijungti ir sudalyvauti UNESCO inovacijų dienose. Jas organizavo mokyklos be sienų ( L’Ecole Hors les Murs – School Beyond The Walls) vadovas Vincent Mespoulet, o Šeduvos lopšelyje-darželyje moderavo Gražina Likpetrienė – tema „Poezijos pavasaris ir vaikystė“. Tiesiogiai, kitapus ekrano matydami kitų šalių vaikus, mūsų ugdytiniai eilėraščių posmais pristatė savo Tėvynę – Lietuvą. Tiesioginio ryšio tiltas su kitų šalių vaikais bei pedagogais dalyviams paliko didelį įspūdį.
Konferencijos pabaigoje vyko apibendrinimas, vaikams buvo įteiktos padėkos. Visi konferencijos dalyviai nusifotografavo bendrai nuotraukai, šiltais žodžiais,  plojimais vieni kitiems padėkojo už pristatytus darbus.
Mūsų šalies ateitis priklauso  nuo šių, ikimokyklinio amžiaus vaikų, nuo jų požiūrio į mūsų valstybę. Todėl patriotinių  vertybių skiepijimas nuo mažens yra mūsų tautos išlikimo garantas.  Manome, kad tokie renginiai yra naudingi, nes jų metu vaikai turi galimybę susipažinti su bendraamžiais iš įvairių miestų ir rajonų, pabendrauti. Pedagogams  taip pat buvo puiki proga  pasidalinti savo patirtimi, susipažinti su kolegėmis iš kitų rajonų. Ši konferencija padėjo   formuoti ugdytinių  pilietiškumą, tautiškumą, pažinimo ir komunikavimo įgūdžius.
Tėvynė, Gimtinė yra viena, todėl  svarbu didžiuotis ja, gerbti ir branginti.

Šeduvos lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė-metodininkė Rita Daukšienė

Visos renginio nuotraukos čia:
 Konferencija “Lietuva Europoje – mano namai”>