You are currently viewing Vaikai mokėsi saugiai elgtis kelionėje autobusu.

Vaikai mokėsi saugiai elgtis kelionėje autobusu.

autkelionŠeduvos lopšelis-darželis dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, todėl didelį dėmesį skiriame ugdytinių eismo saugumo žinių bei įgūdžių gilinimui bei įtvirtinimui. Stovyklautojai vyko į kelionę „Šeduva – Burbiškis – Kleboniškiai“ mokykliniu autobusu. Prieš išvykstant priešmokyklinio ugdymo pedagogė R. Daukšienė supažindino mažuosius keliauninkus, kaip saugiai reikia elgtis kelionės autobusu metu. Vaikams buvo paaiškinta, kad lipti į autobusą galima tik jam sustojus, nesistumdyti įlipant, išlipant ar laukiant autobuso, nes vairuotojas gali nepastebėti staiga iššokusio į gatvę vaiko. Taip pat priminė, kad kelionės metu svarbu netriukšmauti ir neblaškyti vairuotojo dėmesio. Stovyklautojai peržiūrėjo vaizdinę priemonęVaikas keliauja… mokykliniu autobusu arba visuomeniniu transportu“ svetainėje http://www.eismoklase.lt/. Atvykus autobusui stovyklautojai mokėsi įlipti į autobusą ir išlipti iš jo, laikydamiesi saugaus elgesio gatvėje taisyklių. Autobuso vairuotojas priminė dar vieną svarbią taisyklę – tai, kad pereiti kelią ar gatvę išlipus iš autobuso galima tik už autobuso ar kitos transporto priemonės, prieš tai pažiūrėti į kairę ir į dešinę, o dar geriau – tai palaukti, kol autobusas nuvažiuos. Visos kelionės metu vaikai stengėsi elgtis saugiai. Tikimės, kad ši pamokėlė pravers mažiesiems ateityje, nes kitais metais jie bus jau pirmokai.