You are currently viewing Šeduvos darželinukams padovanotas šiltnamis nuo mažens mokys žemės ūkio pradmenų

Šeduvos darželinukams padovanotas šiltnamis nuo mažens mokys žemės ūkio pradmenų

1siltnamrojLietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai drauge su Lietuvos savivaldybių asociacija inicijavo projektą „Auginu Lietuvai!“. Lietuvos šimtmečiui skirtame projekte-konkurse varžėsi ir Šeduvos lopšelis-darželis su 54 miestų ir rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigomis. Esame dėkingi visai bendruomenei, kurie skyrė daugiausiai dėmesio ir pastangų balsuodami bei išpildė mūsų vaikų svajonę turėti šiltnamį. Projekto „Auginu Lietuvai!“ organizatorių bei rėmėjų, Radviliškio rajono savivaldybės, dėka dar vasaros viduryje buvo padovanotas ir sumontuotas šiltnamis. Jame buvo susodinti pomidorų daigai, kuriuos patys vaikai sėjo, augino, prižiūrėjo. Stebėjo pomidorų augimo procesą, džiaugėsi jų įvairiaspalviu derliumi, jį ragavo, tyrinėjo, susipažino su jų augimo procesu, sužinojo kuo jie mums naudingi. Prie dovanoto šiltnamio buvo įrengta edukacinė erdvė – „Šiltnamiukų rojus“. Tokios erdvės moko vaikus jausti bendrumą su gamta, dėkingumą gamtai už jos dovanas, darbštumą.

Spalio 10 d. Šeduvos lopšelį-darželį aplankė Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) iniciatyvos „Auginu Lietuvai!“ atstovė Danguolė Kuzmienė, bei pasidžiaugti  mažųjų šiltnamio prižiūrėtojų darbo rezultatais atvyko Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys.

Darželio auklėtiniai svečiams paruošė puikią programėlę dėkodami už dovanotą šiltnamį.

Šio inovatyvaus projekto-konkurso tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją.