You are currently viewing Sausis 2013

Sausis 2013

Comenius asistentė Sara Melo

sara

Susipažinkite: į Šeduvos lopšelį-darželį stažuotis atvyko Comenius asistentė iš Portugalijos Sara Melo!

Comenius programos asistento veikla siekiama suteikti būsimiems mokytojams galimybę pagerinti užsienio kalbų mokėjimą, pažinti kitas Europos šalis ir jų švietimo sistemas, patobulinti mokymo įgūdžius. Asistento praktika įstaigai naudinga tuo, kad padeda vystyti europinę dimensiją, skatina mokytis kitų kalbų, didina siūlomų užsienio kalbų įvairovę.
Sausio 8 dieną asistentė Sara Melo iš Portugalijos atvyko į Lietuvą ir Kauno technologijų universitete intensyviuose kalbų kursuose mokėsi lietuvių kalbos, o sausio 30 dieną  atvyko į mūsų įstaigą. Saros gimtasis miestas Vila Nova de Famalicão. Ji pasirinko ikimokyklinio ir pradinio ugdymo srities magistrantūros studijas Castelo Branco universitete. Pagal Erasmus programą yra turėjusi mobilumą Aix Provence Prancūzijoje. Lietuvoje Sara vieši pirmą kartą ir Šeduvos lopšelyje-darželyje dirbs iki birželio 30 dienos. Vaikams tai puiki galimybė betarpiškai bendrauti ir tobulinti savo užsienio kalbų įgūdžius, sužinoti naujų dalykų. Asistentė stebės įstaigos darbą, veiklas, auklėtojoms padės vesti pamokėles, bendraus, žais ir vaidins drauge su vaikais. Taip pat organizuos prancūzų kalbos pamokas lopšelio-darželio bendruomenės nariams. Sara mielai pamokytų portugalų kalbos, jeigu atsirastų norinčių. Asistentės mentorius – G. Likpetrienė

Viduryje šaltos žiemos Šeduvos lopšelio-darželio kieme pražydo… Ledinukų medis!  Sumanytoja – “Katinėlių grupės auklėtoja Asta Petrašiūnienė.

Ant “Ledinukų medžio” sukabinta apie 400 ledinukų. Dvi savaites darželio bendruomenė iš plastikinių butelių gamino formeles, į kuriais buvo supilta apie 20 litrų vandens. Kai kurie ledinukai buvo papuošti spalvotais karoliukais. Į darželio kiemą išėjusius vaikučius pasitiko iš Ledo šalies atvykę personažai – Ledinukė, kiškis ir senis besmegenis. Rogėmis jie atvežė jau paruoštus ledinukus, kuriais su vaikučių ir auklėtojų pagalba papuošė medį. Kiškis vaikučius vaišino šilta arbata, besmegenis pakvietė į ratelį.
Vaikai patyrė daug džiugių emocijų, o ir tėveliai atėję pasiimti vaikučių negalėjo atsistebėti išvydę “Ledinukų medį”, – pasakoja Asta.
Daugiau nuotraukų peržiūrėti galite čia >>

Šeduvos lopšelis-darželis Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir kultūros įstaigų aplinkos apžiūroje-konkurse pripažintas, kaip geriausiai tvarkantis aplinką. Mūsų įstaiga apdovanota už gražiai puoselėjamą aplinką I-ąja vieta ir gavo 2 000 litų premiją, kurią panaudos tolesniam teritorijos puošimui, želdinių tvarkymui ir atnaujinimui.

Nuoširdžiai dėkojame visiems tvarkiusiems, gražinusiems ir saugojusiems mūsų aplinką!

Šeduvos lopšelyje-darželyje dirbs Comenius asistentė Sara Melo

Pavasarį Šeduvos lopšelis-darželis pateikė paraišką, pageidaudamas priimti Comenius asistentą ir gavo atsakymą iš Švietimo mainų paramos fondo apie patvirtinimą. Buvo intensyviai ieškoma asistento, ir vasaros pabaigoje  sužinojome, kad pas mus atvyks asistentė iš Portugalijos. Plačiau skaitykite čia >>

Laisvės gynėjų dieną – visuotinė pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 11 dieną 8.00 valandą prisijungėme prie kasmetinės, tradicija tapusios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Šeduvos lopšelyje-darželyje, kaip ir visoje Lietuvoje dešimčiai minučių buvo užgesinta šviesa, o languose uždegtos žvakutės.

2  1

Daugiau nuotraukų čia>>