You are currently viewing Projektas „Mūsų žiemos“

Projektas „Mūsų žiemos“

1musuziemVaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių komunikavimo kompetencijos ugdymas yra ypatingai svarbus. Minėtų vaikų kalbos ugdymo sėkmę lemia visų ugdymo proceso dalyvių bendras darbas. Todėl tėvai, grupės auklėtojas ir logopedas turi kryptingai ir darniai dalyvauti vaiko kalbos ugdymo procese. Logopedės Ievos inicijuotas projektas „Mūsų žiemos“ kaip tik ir padėjo įtraukti visus ugdymo proceso dalyvius. Jie mokė vaikus eilėraščių apie žiemą, kuriuos vaikai deklamavo organizuotoje pramogoje „Ledinukų šalis“. Šiuolaikinės informacinės technologijos padėjo įsitraukti į šią pramogą ir tiems vaikams, kurie dėl karantino šiuo metu negali lankyti darželio. Tėveliai siuntė filmuotą medžiagą su deklamuojamu vaiko eilėraščiu. Eilėraščių mokymasis lavina ne tik vaiko atmintį, bet ir plečią žodyną, vaikas išmoksta aiškiai tarti garsus, žodžius, atkartoti eiliuotą tekstą, formuojasi kalbos supratimo įgūdžiai. Pramogoje vaikus nustebino ir pralinksmino logopedo sukurta ir pačių vaikų įgarsinta elektroninė knyga pagal S. Nėries kūrinį „Senelės pasaka“. Aktyvus visų ugdymo proceso dalyvių įsitraukimas projekte „Mūsų žiemos“ – tai dar vienas žingsnelis, padedantis priešmokyklinio amžiaus vaikams sėkmingiau pasiruošti mokyklai.