You are currently viewing Projektas „Aš mylių žirgus“

Projektas „Aš mylių žirgus“

asmylzirgŠeduvos lopšelyje darželyje balandžio-gegužės mėnesiais buvo vykdomas projektas „Aš myliu žirgus“. Projekte dalyvavo 5-6 metų amžiaus ugdytiniai, turintys kalbos ar kalbėjimo sutrikimus. Jį vykdė logopedės Ingrida Paluckienė ir Ieva Pudžiuvėlienė. Šis projektas tapo jau tradiciniu ir vykdomas trečius metus. Vaikus labai žavi žirgai, todėl pasinaudojus šia tema, logopedės supažindino ugdytinius su žirgų gyvenimo sąlygomis, jų išvaizda, buvo tobulinami rišliosios kalbos įgūdžiai per įvairias mįsles ir pasakojimus apie žirgus. Visą tai, kas supa vaiką, yra svarbu ir vaikui įdomu, kai gali paliesti pauostyti, patyrinėti, kai lavinami visi vaiko pojūčiai. Vaikus teigiamai nuteikia, kita kalbos ugdymo aplinka. Projekto metu logopedės organizavo veiklas bei pramogas įvairiose aplinkose: sporto aikštyne, metodiniame kabinete, Raudondvario žirgyne. Metodiniame kabinete vyko pirma pažintis su žirgais, stebint įvairius edukacinius, animacinius filmukus. Darželio sporto aikštyne vyko pramoga „Žirgų lenktynės“. Pati įspūdingiausia vaikams buvo pramoga- edukacinė išvyka Raudondvario žirgyne. Čia dalyvavome žirgyno organizuojamame renginyje „Diena su žirgu“. Šiais metais buvome ne tik šio renginio stebėtojai, bet ir aktyvūs dalyviai – vaikai šoko šokį „Broliai, ant žirgų!“, pristatėme kūrybinių darbų parodą „Aš myliu žirgu“. Žirgyne vaikai ne tik stebėjo žirgų pasirodymus, įspūdingus žirgų šuolius per kliūtis, bet ir piešė, spalvino savo svajonių žirgą. Šią popietę, praleidę su žirgais, vaikai sužinojo keletą naujų žodžių, pamatė įvairių daiktų, susijusių su žirgais, o svarbiausia, patyrė daug gerų emocijų. Saugi ekskursija mokykliniu autobusiuku kai kuriems vaikams buvo pati pirmoji, todėl įspūdinga ir tikimės ne paskutinė.