You are currently viewing Projektas „Aš ir žirgas“

Projektas „Aš ir žirgas“

azirgasŠeduvos lopšelyje-darželyje gegužės mėnesį buvo vykdomas projektas „Aš ir žirgas“. Projekte dalyvavo 5-6 metų amžiaus ugdytiniai, turintys kalbos ar kalbėjimo sutrikimus. Jį vykdė logopedės Ingrida Paluckienė ir Ieva Pudžiuvėlienė. Šis projektas tapo jau tradiciniu ir vykdomas ketvirtus metus. Projekto metu logopedės organizavo įvairias veiklas bei pramogas: vaikai atliko kūrybines užduotis grupėse, dalyvavo edukacinėje išvykoje Raudondvario žirgyne, pramogavo darželio sporto aikštyne. Projektas prasidėjo logopediniame kabinete, kur ugdytiniai kūrė įvairius pasakojimus apie žirgus, mokėsi juos apibūdinti, palyginti su kitais gyvūnais. Bendradarbiaujant su grupių auklėtojomis, logopedės organizavo kūrybines dirbtuvėles, kur vaikai atliko įvairias kūrybines užduotėles: piešė, lipdė, štampavo, spalvino, aplikavo žirgus. Ir visą sukurtą kūrybinių darbų parodėlę logopedės eksponavo Raudondvario žirgyne. Dalyvaudami pramoginiame renginyje „Diena su žirgu“, vaikai galėjo pasigrožėti savo sukurtais darbais. Edukacinė išvyka Raudondvario žirgyne vaikams suteikė daug teigiamų emocijų. Čia vaikai ne tik stebėjo įspūdingus pasirodymus su žirgais, bet ir patys galėjo paglostyti, pašukuoti bei pajodinėti ant ponių. Įspūdingiausia, anot vaikų, pramoga – važinėjimas karieta. Pasistiprinę gardžios košės, vaikai pilni geros nuotaikos ir gausiai apdovanoti grįžo į darželį. Projektas baigėsi pramoga darželio sporto aikštyne „Suvaldyk žirgą“. Čia vaikai mokėsi šokinėti su žirgeliu per kliūtis, apibūdinti žirgą gražiais žodžiais, prisiminė skaičių pavadinimus, ieškojo tokių pačių skaitmenų. Pramoga baigėsi apdovanojimais. Projektas „Aš ir žirgas“ tikimės tęsis ir kitais metais, nes vaikus žavi žirgai ir teigiamai nuteikia, kita kalbos ugdymo aplinka.