You are currently viewing Ilgiausias saldainių popierėlių kilimas

Ilgiausias saldainių popierėlių kilimas

Šeduvos lopšelis-darželis akcijos „Ilgiausias saldainių popierėlių kilimas“ – dalyvis

Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė įsijungė į respublikinį UAB ,,Astra Eventum” ir ,,Eko daiktai” organizuojamą draugišką gamtai ekologinį konkursą ,,Ilgiausias saldainių popierėlių kilimas“. Jo tikslas – ugdyti jaunosios kartos atsakingumą gamtai, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių rinkimo problemą Lietuvoje.

Akciją organizavo ikimokyklinio ugdymo vyresnioji auklėtoja Vyda Petronienė. Visi  buvo skatinami rūšiuoti  šiukšles ir neteršti gamtos. Idėją, rinkti netinkamus perdirbimui saldainių popierėlius, palaikė visa lopšelio-darželio bendruomenė. Į saldainių popierėlių rinkimo akciją įsijungė  lopšelio-darželio ugdytiniai, jų tėveliai, seneliai, giminės bei jų draugai. Idėją, gyventi ekologiškiau, tausoti gamtą ir, esant menkiausiai galimybei, propaguoti antrinių žaliavų panaudojimą, palaikė ir Radviliškio rajono policijos komisariatas. Su policijos komisariatu vykdomi bendri sveikatos saugojimo, bei   eismo saugumo projektai. Vienas iš lopšelio-darželio prioritetų yra ugdyti sąmoningą  vartotoją, kuriam rūpėtų mūsų planetos ateitis. Todėl ir vertiname visas ekologines idėjas. Lopšelio-darželio bendruomenė stengiasi  rūšiuoti atliekas, o antrines žaliavas panaudoti tiek ugdomojoje veikloje, tiek  interjero puošyboje.

Ši UAB ,,Astra Eventum” ir ,,Eko daiktų” organizuojama akcija sutapo su lopšelio-darželio prioritetais. Akcijos metu sulaukėme didelio palaikymo ne tik iš  įstaigos, bet ir  iš viso miestelio bendruomenės. Surinkti, surūšiuoti ir vaikučių rankytėmis išlyginti saldainių popierėliai buvo suklijuoti  į 103 cm. pločio popieriaus juostą. O   kovo  18 d.  Vilniuje, PC „Panoramoje“ ,,Ežiukų Dryžiukų“ klube  buvo matuojami, iš visos Lietuvos suvežti, saldainių popierėlių kilimai. Konkurse dalyvavo  net  83 komandos.

Nors rekordo nepasiekėme (ilgiausias suklijuotas kilimas – 333 m), tačiau džiaugiamės, kad mūsų  lopšelio-darželio  suklijuotas „Saldainių popierėlių kilimas“ siekė  net  123 m. ir pateko į ilgiausiųjų dešimtuką. Tad  tikime, kad tikrai prisidėjome prie  Žemės gerovės, o ateityje planuojame dar aktyviau dalyvauti panašiose ekologinėse akcijose ir konkursuose.

Už  dalyvavimą ekologinėje akcijoje, suklijuotą kilimą ir  ekologinių idėjų  palaikymą lopšeliui-darželiui  įteiktas padėkos raštas  ir dovana   –  laikrodis. Nuo  šiol  laikrodis skaičiuos laiką darželyje ir  primins, kad visi drauge  galime daug nuveikti Žemės labui.

Šeduvos lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo vyresnioji auklėtoja Vyda Petronienė

Daugiau foto galite peržiūrėti čia:

Saldainių popierėlių kilimas