You are currently viewing Pasauline knygos diena “Nykštukų” grupėje

Pasauline knygos diena “Nykštukų” grupėje

1pasknygdGeras draugas yra žmogus, bet nemažiau geru draugu gali tapti ir knyga. Pasaulinės knygos dieną labai įdomiai paminėjo „Nykštukų“ grupės ugdytiniai, Medeinos mama Justina, auklėtoja bei jos padėjėja. Kadangi mūsų lopšelyje-darželyje ši savaitė „Atvirų durų savaitė“, smagu sulaukti svečių kurie kūrybiškai įsitraukia į ugdomąją veiklą.

Medeinos mama dirbo knygų parduotuvėje-knygyne. Ji vaikams papasakojo ką galima veikti knygyne, kokių knygučių galima nusipirkti, kam ir dėl ko knygos yra rašomos, atskleidė kokiomis priemonėmis be knygų dar prekiaujama knygynuose. Apie vaikiškas knygutes papasakojo plačiau. Papasakojo ir apie rašytojus. Vėliau visiems pasiūlė tapti rašytojais, kūrėjais. Vaikams beliko susitarti ir išsirinkti apie ką „rašyti“ knygą. Ugdytinių knygelė tapo labai spalvinga ir iliustruota gražiais piešinėliais. Beliko knygą surišti, bet už lango pavasaris, oras puikus tad su darbais persikėlėme į lauką, juk turime tiek daug erdvių skirtų edukaciniai veiklai. Atlikę knygos rišimo darbus ėjome ieškoti „Pasakų namelio ant vištos kojelės kur gyvena knygelė“. Vaikai išsirinkę sau patikusią knygutę skaitė poilsiui ir bendravimui skirtame kampelyje bei džiaugėsi saulutės siunčiamais spinduliais.