You are currently viewing Comenius-eTwinning projekto “Europa vaikų akimis” partnerių susitikimas Lietuvoje

Šeduvos lopšelis-darželis dalyvauja Comenius, o kartu ir  eTwinning projekte „Europa vaikų akimis“. Šis projektas jungia mokymo institucijas iš Turkijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rumunijos, Bulgarijos, Graikijos ir Lietuvos. Tai puiki galimybė susipažinti su šių šalių kultūra, tobulinti užsienio kalbų žinias, dalintis patirtimi. eTwinning  programa papildo Comenius programą ir suteikia virtualią erdvę partneriams bendradarbiauti bei skleisti veiklos rezultatus.

Vilnius – Trakai – IX_Fortas
Delegacijų sutikimas ir vakaronė
Ekskursija į Kuršių Neriją

Gegužės 7-12 dienomis įvyko projekto partnerių delegacijų susitikimas Lietuvoje. Viešnagės metu svečiai ne tik lankėsi įstaigoje, bet taip pat ir susipažino su Vilniumi, Trakais, Kauno IX fortu, Kuršių Nerija, Šiauliais bei pabuvojo Kryžių kalne, Kleboniškių kaimo etnografiniame muziejuje, pasivaikščiojo Burbiškio dvare.

Radviliškyje susitikome su Savivaldybės meru Dariumi Braziu – projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Radviliškio miestu, rajonu, seniūnijomis, kultūra, pramone, pažiūrėjo filmą apie Radviliškio krašto istoriją.

Gėlių paradas ir koncertas
Atviros ir kolektyvinės veiklos
Edukacinės-pažintinės kelionės regione

Šeduvoje paminėjome Europos dieną, į dangų paleisdami balionus bei pristatėme projektą miesto bendruomenei. Lopšelyje-darželyje apsilankę Švietimo ir mainų paramos fondo atstovės pasidžiaugė sėkmingą partneryste ir palinkėjo svečiams malonaus pasibuvimo šalyje.
Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenės susitelkimo ir didelio darbo dėka pavyko tinkamai reprezentuoti Lietuvą. Paruošėme įvairiapusišką ir turtingą meninę programą: tarptautinė vaikų piešinių paroda “Gėlės”, teatralizuota “Augalų žavadienio”eisena,  įspūdingi koncertai įstaigoje ir kultūros namuose, vakaronė Šeduvos malūne. Pratęsiant Šeduvos – gėlių miesto tradicijas drauge su seniūnu K.Dočkumi šalių delegacijos pasodino Comenius rožyną lopšelio-darželio kieme.
Gerokai pavėlavęs pavasaris skubėjo lepinti gražiu oru, tad visos viešnagės metu lydėjo gera nuotaika ir įvairiomis kalbomis skambėjo dainos. Svečiai mėgavosi iki šiol jiems dar neregėtos Lietuvos grožiu bei išskirtine ramybę, džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir dėkojo už šiltą priėmimą.

Comenius dienos 2013
Piešinių konkursas-paroda “Gėlės”

.

Gražina Likpetrienė, eTwinning programos konsultantė Šiaulių regionui

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.