You are currently viewing Mes ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“

Mes ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“

1zalpalPavasarinė nuotaika atkeliavo į Šeduvos lopšelio-darželio grupes. Čia vaikai kartu su auklėtojomis dalyvauja ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas.  Konkurso  tikslas – skatinti ir propaguoti „žaliųjų namų“ idėjas, įtraukiant į praktinę veiklą ikimokyklinukus.

Grupių palangės pasipuošė daigynais (gėlių, daržovių daigais vazonėliuose, išdygo prieskonių daržas). Vaikai  sėjo sėklas, sodino daigus. Kiekvienos grupės „žalioji palangė“ vis kitokia. Vaikai  stebi,  kaip iš sėklos išauga augalas, tyrinėja  jo augimo tarpsnius. Pedagogai siekia padėti vaikui pažinti ir suprasti supantį pasaulį jį stebint, tyrinėjant, sudarant palankias aplinkybes svarbiausiems pažinimo sričių pasiekimams įgyti.

Užaugintais gėlių daigeliais puošime lopšelio-darželio aplinką. Darželyje vaikas kasdien išeina pasivaikščioti į lauką, praleidžia laiką gryname ore, todėl turės puikią galimybę pasidžiaugti ir pasigrožėti pačių užaugintais gėlių daigeliais, stebėti, kaip pražysta augalo žiedas. Vaikas pasaulį pažįsta veikdamas, stebėdamas, eksperimentuodamas.