You are currently viewing Mažųjų šeduviečių viešnagė Pakalniškių gėlių ūkyje

Mažųjų šeduviečių viešnagė Pakalniškių gėlių ūkyje

„Jei kiekvienas, kas tik gali,

Pasodintų po medelį,

Žemė būtų didis sodas –

Kvepiantis, gaivus, rasotas!“

(L. Degėsis „Sodinkim medelius“)

Šeduvos lopšelio-darželio ugdytiniai birželio 27 d. lydimi ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Evelinos Janeliūnaitės lankėsi Pakalniškių kaime Virginijos ir Ramūno Vičų gėlių ūkyje. Tiek daug vienoje vietoje įvairiaspalvių gėlių, dekoratyvinių medelių mažieji matė pirmą kartą. Mažos akutės stebėjo neaprėpiamą gėlių lysvių grožį, nuo kurio sklido šiluma, gėris, kvapai. Vaikai lietė, prisiglaudė, uostė kvapnias gėles, pažino spalvas. Gėlių ūkio savininkė Virginija papasakojo smalsuoliams kaip auginti ir prižiūrėti gėlytes, kitus augaliukus, kad iš mažos sėklytės išauga ir gėlytė, ir medelis.  Čia vaikai patyrė dar neatrastus pažinimo džiaugsmo klodus: žvalgėsi ir negalėjo atsižiūrėti. Koks gražumėlis! Vargu, ar dar kokie nors prisiminimai būna skaidrūs ir šviesūs kaip vaikystės. Kiekvienam vaikui prisiminimui, kad lankėsi gėlių ūkyje, šeimininkai padovanojo po 1 vazonėlį gausiai žydinčių petunijų, tai nuoširdūs palinkėjimai jų mamytėms. Vaikučiai iš gėlių ūkio grįžo pilni įspūdžių. Tikimės, kad vaikystėje įskiepyta meilė gėlėms, medeliams išliks ilgam.

Pakalniškių gėlių ūkis ir Šeduvos lopšelis-darželis bendradarbiauja jau daugiau nei 10 metų. Virginija turi labai daug žinių apie augmenijos pasaulio paslaptis. Įdomu su ja  bendrauti, ji negaili patarimų  apie gėlių spalvinę gamą, kaip teisingai pasodinti, ką mėgsta ir ko nemėgsta vienas ar kitas augaliukas, kaip kovoti su kenkėjais. Darbštuoliai Virginija ir Ramūnas Vičai darželiui kasmet dovanoja daug įvairiausių vienmečių gėlių, kurios puošia edukacines erdves, darželinukai mokosi jas prižiūrėti, laistyti. Taip jie prisideda prie Šeduvos lopšelio-darželio aplinkos puoselėjimo. Esame be galo dėkingi Pakalniškių gėlių ūkio šeimininkams už gražią ilgalaikę bendrystę vardan grožio puoselėjimo, nes tai suteikia mums visiems labai daug džiaugsmo.