You are currently viewing Kovo mėnuo

Kovo mėnuo

Kovo 29 dieną Šeduvos lopšelyje-darželyje įvyko Respublikinė pažintinė – praktinė konferencija
“LIETUVA EUROPOJE – TAI MANO NAMAI”

Plačiau skaitykite ČIA>>

konf29
Balionų fiesta

Pramoga „Balionų fiesta“
Kovo 21 dieną mažuosius Šeduvos lopšelio – darželio „Peliukų“ grupės vaikučius pramogų salėje pasitiko katinėlis.
Vaikučiai susidomėję stebėjo svečią, jie kartu dainavo dainelę apie balionėlį, pasiklausė, kaip katinėlis deklamavo eilėraštuką „Balionėlis“. Vėliau katinas pakvietė vaikučius drauge pažaisti su balionais. Vaikams labai patiko ši pramogėlė, kuri suteikė daug džiugių emocijų.
Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Deimantė Januškevičiūtė.

Mandagumo dienelė
Kovo 20 dieną „Pabiručių“ grupės vaikus aplankė nuliūdęs kiškis Piškis. Jis buvo liūdnas, nes nemokėjo mandagumo žodelių. Vaikučiai pamokė kiškį mandagumo abėcėlės: ačiū, prašau, atsiprašau. Papasakojo, kada reikia šiuos žodelius vartoti, davė daug patarimų.
Drauge su vaikučiais Piškis gamino „Mandagumo gėlytes“, žaidė žaidimą „Gražus žodelis draugui“, taip pat kartu šoko ir dainavo.
Galiausiai buvo išrinkti mandagiausias berniukas, mandagiausia mergaitė ir draugiškiausia bei paslaugiausia mergaitė. Vaikams buvo padovanotos karūnos. Visi džiaugėsi ir pasižadėjo kiškiui Piškiui būti draugiški ir mandagūs visada.
Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Deimantė Januškevičiūtė.

Mandagumo dienelė
Diskusija

Diskusija: ,,Odos švara ir rankų priežiūra“
Šeduvos lopšelyje-darželyje kovo mėnesio 20-21 dienomis ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinio  ugdymo grupėse vyko diskusija: ,,Odos švara ir rankų priežiūra“. Prieš pradėdami su vaikais diskusiją pažiūrėjome vaizdinę medžiagą. Šiai vazdinei medžiagai buvo pasirinkta senoji animacija ,,Dantų šepetukų karalienė“. Tai filmukas apie mergaitę, kuri nenorėjau praustis, šukuotis ir valytis dantukų. Vaikai labai įdėmiai žiūrėjo filmuką. Po žiūrėjimo padiskutavome, kokia mergaitė buvo ir kokia tapo vėliau. Taip pat aptarėme, ka reikia daryti, kad vaikučiai būtų švarūs, tvarkingi ir gražūs.
VSPS, D. Kornelija Matonienė

Išvyka į Šiaulėnus

Šeduvos lopšelio-darželio „Pabiručių“ grupės vaikučiai  ir grupės auklėtoja   T. Vedeckienė kovo 14 d. lankėsi Šiaulėnų M. Šikšnio vid. mokykloje su saugaus eismo programa ir parodė inscenizaciją „Rainis eismo nesimokė“. Šioje kelionėje „Pabiručius“ lydėjo teletabiai – Tinkis Vinkis, Dipsis ir Lialia, kurie mokė Šiaulėnų M. Šikšnio vidurinės mokyklos  ikimokyklinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus, kaip reikia saugiai elgtis gatvėje. Tą dieną šiauleniškių nuotaiką praskaidrino „Dainų dainelės – 2012“ dalyvių, Skromonų trio, atliekamos dainos. Ši išvyka buvo naudinga visiems. Vieni tobulino žinias saugaus eismo tema, kiti įgyjo daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi.

Šiaulėnuose
Kaziuko mugė

Atėjo pavasaris, o kartu su juo ir viena linksmiausių švenčių – Kaziuko mugė. Šeduvos lopšelyje – darželyje ji vyko kovo 1d. Ugdytiniai, jų tėveliai, pedagogės jau iš anksto ruošėsi ir laukė šios šventės. Juk tai puiki proga parodyti, parduoti savo dirbinius, pasigrožėti ir įsigyti draugų pagamintų gaminių. Darbelių Kaziuko mugėje tikrai netrūko: rankdarbiai iš popieriaus, modelino ir daug
kitų grožybių. O kokia šventė be Kazytės. Kartu visi šoko, skambėjo lietuvių liaudies dainos. Na, o paskui vyko pati smagiausia šventės dalis – pardavinėjimas. Kiekvienas norėjo parduoti savo darbelį, sulaukti pagiriamojo žodžio. Visi buvo patenkinti ir iš mugės niekas neišėjo tuščiomis rankomis.

„Futboliukas“

Jau visi metai kaip Šeduvos lopšelyje-darželyje žaidžiamas „Futboliukas“. Šis smagus, reikalaujantis vikrumo ir atidumo žaidimas skatina lenktyniauti, norą varžytis. Ugdytiniai dalyvavavo „Futboliuko“ savaitėje. Kurios metu vyko intensyvios treniruotės ir varžybos. Jų metu buvo išaiškinti šauniausi žaidėjai. Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji auklėtoja Sonata Keturakienė pakvietė įvairių grupių komandas į varžybas. Visiems užteko gerų emocijų, salė aidėjo nuo sirgalių šūksnių, o varžybų dalyviai stengėsi būti patys geriausi. Kaip ir priklauso draugiškose varžybose – nugalėjo gera nuotaika ir draugystė. Vienas buvo vikriausias, kitas taikliausias ir t.t.

„Futboliukas“ puikus judrus žaidimas. Atšilus orams, laukia vaikai kol pradžius aikštelė ir žaidimas persikels į lauką.

Futboliukas 2012