You are currently viewing Konferencija – “Mano žemės grožis”

Konferencija – “Mano žemės grožis”

Vaikai iš prigimties yra smalsūs, domisi juos supančiu pasauliu, o tai padeda sutelkti dėmesį, suvokti, įsiminti, samprotauti, spręsti problemas, kritiškai mąstyti, skatina taikyti įvairius pasaulio pažinimo būdus, patirti geras emocijas, pasitenkinimą, atradimo džiaugsmą.
Šeduvos lopšelyje – darželyje vykdomas aplinkosauginio švietimo projektas „Aš Žemės dalelė“. Viena iš projekto veiklų – konferencija ,,Mano Žemės grožis”. Konferencijoje dalyvavo ugdytiniai iš ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių. Lėja ir Markas iš ,,Žiogelių” grupės (auklėtojos Jūratė ir Aušra) pristatė pranešimą ,,Kaštonas – Žemės karalius”. Jie supažindino su medžio dalimis, pristatė vykdytas veiklas, kūrybius darbelius. Akvilė iš ,,Paukštelių” grupės
(auklėtojos Jūratė ir Vilma) skaitė pranešimą ,,Graikiniai riešutai”. Mergaitė supažindino su šiuo medžiu, jo vaisiais, o po konferencijos visi dalyviai ragavo graikinių riešutų arbatos. Ieva ir Domas iš ,,Boružiukų” grupės (auklėtojos Roma ir Vilma) skaitė pranešimą ,,Akmenėliai”. Vaikai minė mįsles, sakė patarles, pasakojo sakmę apie didžiulius akmenis esančius Pakalniškių kaime. Kotryna
iš ,,Kiškučių” grupės (auklėtoja Juta) skaitė pranešimą ,,Medžiai – Žemės turtas ir puošmena. Ji supažindino su medžio dalimis ir jų reikšme. Pristatė Lietuvoje augančius medžius. Kotryna pasakojo kaip sodino darželyje rojaus obelaites, stebėjo kaip jos auga, žydi, nokina vaisius. Rudenį skynė ir tyrinėjo obuoliukus iš jų sėklyčių darė kūrybinius darbelius. Dovydas iš ,,Kiškučių” grupės su
auklėtoja (Santa) skaitė pranešimą ,,Vabaliukų gyvenimas”. Berniukas pats apsirengęs vabaliuku pristatė vabalo kūno dalis. Papasakojo kur vabalai gyvena, kuo jie minta. Konferencijos dalyviai
atidžiai klausėsi ,,vabaliuko” deklamuojamo eilėraščio ir pasakojimo apie vykdytas įvairias veiklas. ,,Bitučių” grupės ugdytinė Darija (auklėtoja Mileta) pristatė pranešimą ,,Mažais žingsneliais link
tvarios ateities kūrimo”. ,,Bitučių” grupės vaikučiai tyrinėjo medžius, susipažino su vabaliukais, vandeniu ir jo gyventojais. Tyrinėjo, eksperimentavo. Šaldė vandenį, tirpdė ledą, dažė sniegą, atliko
įvairias kūrybines užduotis. Darže sėjo ir augino morkas, rudenį spaudė iš jų sultis.
Vaikystėje susiformavę teigiami gamtosauginiai stereotipai vėliau taps norma. Tikri gamtininkai žino, jog žaliojo pasaulio pamilti neįmanoma, jei pažintis su juo baigiasi paveikslėliais ir pasakojimais. Tiesioginis sąlytis su gamta ne tiktai uždega ja domėtis atkakliau, bet ir išugdo neabejingus gyvajam pasauliui žmones, formuoja aplinkosauginės veiklos įgūdžius, ugdo vaikų kūrybiškumą ir pilietiškumą, aplinkosauginį mąstymą. Šiandieniniai vaikai yra tie, kurie perims pasaulį ir toliau lems, kuria kryptimi judės žmonija. Svarbu, kad vaikai gerbtų vieni kitus ir aplinką, kurioje jie gyvena.