You are currently viewing Jorio mama vedė edukacinę veiklą “Nykštukų” grupėje

Jorio mama vedė edukacinę veiklą “Nykštukų” grupėje

joriomama2017-ieji – Tautinio kostiumo metai. „Nykštukų“ priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo neįprastoje veikloje. Į grupę atvyko Jorio mama, Rasa Juodienė, tautodailininkė, kurios pomėgis tautinių juostų pynimas. Tą rytmetį ji kartu su auklėtoja Rita pakvietė mažuosius į pažintį su tautiniu kostiumu, jo detalėmis bei raštais. Rasa pirmiausia pasiūlė patyrinėti Lietuvos žemėlapį, surasti vietą, kur gyvename, priminė Lietuvos regionų pavadinimus. Pasakojimą apie lietuvių tautinius kostiumus Jorio mama iliustravo spalvingu albumu, vartydami kurį priešmokyklinukai galėjo apžiūrėti tiek suaugusiųjų, tiek vaikų tautinius rūbus. Pasak jos, tautiniame kostiume sutelpa visa Lietuva: gamtos spalvos, raštai, tradicijos, simbolika. Buvo pasiūlyta plačiau susipažinti su tautinio kostiumo detale – tautine juosta. Kaip minėjo Rasa, būtent aukštaičių tautinio kostiumo išskirtinumas – pintos vilnonės juostos, kuriomis kadaise puošėsi ir moterys, ir vyrai. „Nykštukų“ grupės ugdytiniams Jorio mama parodė savo pintų juostų pavyzdžius, pasiūlė palyginti jas, patyrinėti spalvas, raštus, atsakė į klausimus. Vėliau parodė, kaip pinama juosta, kuri būna net 4 – 4,5 metro ilgio. Tačiau įdomiausia buvo pabandyti tautinės juostos pynimo patiems, nors teko patirti, kad tai nėra lengva. Ši veikla buvo įdomi ir prasminga, nes skatino vaikus geriau pažinti savo tautos tradicijas, išskirtinumą bei savitumą.