You are currently viewing Išvyka į Turkiją

Išvyka į Turkiją

Comenius projekto “Europa vaikų akimis”, kurį sėkmingai vykdo Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės partnerių susitikimo metu Turkijoje teko dalyvauti tiesioginėse TV ir radijo transliacijose ir net trijų laikraščių redakcijose pristatyti projekto idėją. Tokio didelio dėmesio tikrai nesitikėjome: tiesioginiame eteryje teko pristatyti įstaigą, palyginti šalių švietimo sistemas ir net pademonstruoti turkų kalbos žinias.

Viešnagės metu lankėmės trijų tipų švietimo įstaigose: internatinėje Tarsus bendrojo lavinimo mokykloje ir miesto prestižiniame darželyje bei pradinėje projekto partnerių iš Dedeler kaimo mokykloje. Vaikai nudžiugino savo drąsa, smalsumu ir noru bendrauti. Pajutome didžiulę pagarbą žmogui, savo šaliai, išugdytą patriotiškumo jausmą, Turėjome progą įsitikinti, kiek daug dėmesio skiriama kultūros tradicijų puoselėjimui.

Buvome pagerbti Tarsus savivaldybėje, kur apsikeitėme dovanomis su miesto meru.  Tarsus – modernus miestas su turtinga istorine praeitimi, gyvenantis tolerancijos tarp skirtingų religijų ir kultūrų idėjomis. Archeologinių kasinėjimų vietose atsiveria giliai glūdinti senoji istorinio Kilikijos regiono sostinė apipinta legendomis. Pasakojama, kad šiame mieste gimė Šv. Paulius bei primą kartą susitiko Markas Antonijus ir Kleopatra.

Vizito programa buvo turtinga renginiais ir ekskursijomis: pabuvome sirgaliais tarptautiniame teniso turnyre, stebėjome sportinių apdovanojimų ceremoniją centriniame Tarsus stadione, žavėjomės eukaliptų ir palmių giraitėmis bei  vandens kaskadomis. Paskutinę susitikimo dieną pasivaikščiojome prie Viduržiemio jūros Mersin mieste.

Nuolatiniai kelionės palydovai buvo Comenius meškučiai, kurie sugrįžę į savo šalis vaikams perteiks įspūdžius ir žinias apie svetingąją Turkiją.

Daugiau foto >>

„Comenius“ programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimų mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateikiamos informacijos naudojimą.