You are currently viewing Gruodžio mėnuo gausus renginiais

Gruodžio mėnuo gausus renginiais

Etnografinė vakaronė “Kalėdinė miško pasaka”

Svečiuose Šeduvos Baba – Emilija Brajinskienė

Vaizdo konferencija “Šventų Kalėdų!”

Gruodžio 19 d. įvyko eTwinning projekto “Šventės visus metus” partnerių iš Lietuvos ir Ispanijos virtualus susitikimas. Vaikučiai prisistatė vieni kitiems, padainavo Kalėdines daineles bei perdavė pieštus linkėjimus. Video žiūrėti čia>>

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė

Gruodžio  16 dienos rytmetį Šeduvos lopšelyje – darželyje sklandė šventinė nuotaika, skambėjo vaikų juokas. Tą rytmetį buvo įžiebtą Kalėdų eglutė. Visi darželio vaikučiai buvo pakviesti į linksmą pašėliojimą kartu su „Nykštukėmis“ – Šeduvos gimnazijos moksleivėmis, kurios dovanojo mūsų mažyliams savo gerumą. Gimnazistės vaikams grojo, dainavo , skaitė eiles, mokė žaisti žaidimus – ratelius, o jaunesniosios moksleivės – dovanojo nuotaikingą šokį. Šią šventę organizavo auklėtoja – metodininkė Rita Daukšienė ir mokytojas – metodininkas Astijus Poška.
Darželio mažieji patyrė daug džiugių akimirkų, jų akelės žibėjo, vaikai kartu dainavo ir šoko. Šventės pabaigoje „Nykštukės“ išdalino pirmąsias dovanas – rėmėjų iš Vokietijos atsiųstus žaisliukus.
Malonu, kad jau antrus metus Kalėdų eglutės įžiebimo šventę darželinukams dovanoja Šeduvos gimnazistai.

Tarptautinis mokslinis praktinis seminaras

Gruodžio 14 , 15 dienomis , Šeduvos lopšelio – darželio  ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Vyda Petronienė , Tatjana Vedeckienė ir Irina Onaitienė dalyvavo Šiaulių universitete vykusiuose tarptautiniuose moksliniuose praktiniuose seminaruose ,, Dailės terapijos metodai koreguojant emocinių situacijų išraiškas  ,, ir ,, Dailės terapijos metodai – šeimų konsultavime ,, . Seminarus vedė Rusijos valstybinio socialinio universiteto profesorė hab. dr. Liudmila Lebedeva ( Maskva ). Seminarų metu buvo susipažinta su vis labiau populiarėjančia dailės terapija , jos praktinio darbo  metodais skirtais dirbti su vaikais ir suaugusiaisiais , patiriančiais stiprius emocinius išgyvenimus , siekiant suteikti psichologinę – pedagoginę pagalbą ir įveikti emocinę įtampą sunkiose gyvenimiškose situacijose . Taipogi susipažino su praktinėmis dailės terapijos technikomis ,, Šeimos piešimas gėlių įvaizdžiais ,, , ,, Lizdas ,, ir kt. , jų žaidybiniais ir diagnostiniais aspektais .
Seminarų metu auklėtojos Tatjana Vedeckienė ( auklėtoja metodininkė ) ir Irina Onaitienė ( vyresnioji auklėtoja ) pristatė stendinius pranešimus ,, Mandalos meno terapijoje ,, ir ,,Piešimas kaip emocijų išraiška”. Seminarų metu daug dėmesio skirta praktinei veiklai, tad auklėtojos galėjo praktiškai pritaikyti naujai įgytas žinias. Seminaruose įgytas vertingas žinias auklėtojos planuoja panaudoti dirbdamos su vaikais , tėvų susirinkimų , bendrų veiklų su tėveliais metu.

Projektas ,,Ant Kalėdų slenksčio”

Mokyklos taryba š.m.gruodžio 9d. pakvietė darželio bendruomenę į šeštą kartą organizuojamą projektą ,, Ant Kalėdų slenksčio”. Šiemet šio projekto tema – ,, Kalėdinis langas”. Susirinkusius su artėjančiomis šventėmis pasveikino mokyklos tarybos pirmininkė S.Keturakienė , l.d.direktorė D.Staškūnienė. Grupių tėveliai kartu su auklėtojomis kūrė įdomius, gražius, taikydami įvairias technikas, darbus. Po įtempto darbo, savo sukurtus kalėdinius langus, pristatė. Mokyklos tarybos pirmininkė visus dalyvavusius apdovanojo kukliais siurprizais.

Mokyklos tarybos pirmininkė S.Keturakienė

Pasidalinkime gerumu

Laukdami gražiausių metų švenčių ir maži ir dideli daro gerus darbus.
Gruodžio 9 diena, priešmokyklinę „Boružiukų“ grupę aplankė patys vyriausi Šeduvos gimnazijos mokiniai-dvyliktokai su auklėtoja Birute Gudžiūniene. Mažieji „Boružiukai“ labai apsidžiaugė ir pakvietė juos į pagalbą puošti  darželio eglutę. Tai buvo gerų darbų šventė mažiems ir dideliems. Mažieji negalėjo patikėti, kad „ dičkiai“ pasiekia eglės viršūnę be kopėčių. Prie papuoštos žaliaskarės ir maži ir dideli pažadėjo būti geri ir tuo gerumu dalintis su visais. Mažieji klausėsi vyresnių draugų palinkėjimų ir dėkojo jiems už apsilankymą.
Tegul gerumas mus lanko ne tik kalėdiniu laikotarpiu, bet visus metus.
                                       Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Roma Skestenienė