You are currently viewing Išvyka į Graikiją

Išvyka į Graikiją

Streikai Graikijoje nesutrukdė Comenius projekto partnerių susitikimui

Spalio 17-21 dienomis Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės sėkmingai sudalyvavo pirmąjame Comenius projekto “Europa vaikų akimis” partnerių susitikime Graikijoje, Kastorijos mieste. Projekto partneriai – ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos iš Prancūzijos, Rumunijos, Graikijos, Lietuvos, Turkijos, Bulgarijos ir Lenkijos.  Susitikimo metu dalyviai lygino šalių švietimo sistemas, dalijosi patirtimi bei stebėjo pamokas Kastorijos 5-oje pradinėje mokykloje.

Šeduvos lopšeliui-darželiui atstovavo įstaigos direktorė Daiva Staškūnienė bei pedagogės Rita Daukšienė, Roma Skestenienė ir Gražina Likpetrienė.

Kastorija – vienas iš gražiausių Graikijos miestų, išaugęs ant kalnų ežero Orestiado krantų, greta sienos su Albanija ir Makedonija. Kastorija turtinga savo istorine praeitimi.
Didelį įspūdį paliko kultūrinė programa: pasivaikščiojome rudenį ypatingai gražaus ežero pakrantėmis,  žavėjomės siauromis miesto gatvelėmis su 18-19 a. statiniais bei Bizantijos laikų šventyklomis, pabuvojome 7500 metų senumo neolito laikų gyvenvietėje, buities muziejuje, Drakono grotoje bei ekologinio švietimo centre.
Kastorija vadinama „kailių tėvyne“, čia priskaičiuojama virš 2000 kailių apdirbimo įmonių. Apsilankę vienoje iš jų, susipažinome su darbo procesu ir gaminiais.
Viešnagės metu šalyje vyko visuotiniai streikai, dauguma valstybinių įstaigų nedirbo, tačiau miesto merija, nors ir buvo iškėlusi juodas vėliavas, neatsisakė priimti tarptautinio projekto dalyvių. Meras pagerbė svečius atminimo dovanomis.
Susitikimą vainikavo iškilmingas koncertas, gausus tradiciniais graikų šokiais ir Kastorijos moksleivių atliekamomis dainomis apie tautų draugystę. Salę puošiantys mažųjų piešiniai išreiškė pagrindinę projekto mintį – Europa vaikų akimis yra įvairiaspalvė ir vieninga.
Grįžome puikios nuotaikos, su geriausiais prisiminimais apie sutiktus žmones ir saulėtąją Graikiją, pilni įspūdžių, naujų idėjų ir patirties. Tikimės, kad šis Comenius projektas įstaigai suteiks galimybę bendradarbiauti su kitų šalių mokyklomis, tobulėti ir įgytas žinias panaudoti ugdant jaunuosius Lietuvos piliečius.

Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimų mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateikiamos informacijos naudojimą.