You are currently viewing Direktorė dalyvavo tarptautiniuose mokymuose

Direktorė dalyvavo tarptautiniuose mokymuose

1mokymudarlyviaiRugpjūčio 10-13 dienomis Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė dalyvavo edukacinių erdvių konkurso nugalėtojų tarptautiniuose mokymuose Estijoje „Edukacinių erdvių kūrimo patirtys Estijos visuomeninėse ir viešose aplinkose, saugomose teritorijose, gamtinis ir ekologinis ugdymas jose“, nes Šeduvos lopšelis-darželis tapo nacionalinio edukacinių erdvių konkurso nugalėtoju (A kategorijoje tarp stipriausiųjų).

Kelionės metu Almantas Kulbis, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas, pristatė mokyklų edukacinių erdvių konkurso rezultatus, mokymų dalyviai išklausė paskaitą „Estijos gamtinės vertybės ir saugomų teritorijų sistema“.

Kelionės metu direktorė Daiva Staškūnienė sukūrė ir pristatė Šeduvos lopšelio-darželio edukacines erdves per LOTO žaidimą. Šis žaidimas kelionės dalyvius sužavėjo, sulaukė didžiulio susidomėjimo. Visi mokymų dalyviai žaidė linksmai ir su prizais. Už tai Almantas Kulbis Daivai Staškūnienei padovanojo Peter Wohlleben knygą „Gamtos saitai“.

Tomas Pocius, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas, įdomiai pravedė paskaitas: „Išmaniosios technologijos mokyklų edukacinėse erdvėse“, supažindino su programėle „iNaturalist“, bei „Entomologiniai objektai mokyklų edukacinėse erdvėse“.

Mokyklų nugalėtojų atstovai lankėsi Piarnu kurortiniame mieste, susipažino su miesto erdvėmis, jų sprendimais. Neišdildomą įspūdį paliko Estijos Muhu sala, jos etnokultūros ir gamtos vertybės, pasivaikščiojimas etnografiniame kaime. Diskutavo apie samanas, kerpes ir jų buveines ant riedulių. Lankėsi didingoje viduramžius menančioje Kuresarės pilyje, kuri laikoma geriausiai išlikusia pilimi Baltijos šalyje.

Neišdildomą įspūdį paliko Kali ežeras, kurį suformavo šioje vietoje daugiau negu prieš 4000 metų nukritęs meteoritas, bei žygis 3,5 km ilgio Viru Bog gamtos pažintiniu taku Lahemos nacionaliniame parke. Įdomi ir patraukli pažintis su virtualia informacija Lahemos nacionalinio parko informaciniame centre.

Baigiantis kelionei diskutavome, teikėme siūlymus bei idėjas edukacinių erdvių konkurso nuostatų keitimui, konkurso organizavimui tobulinti.