You are currently viewing Balandis 2013

Balandis 2013

Kūrybinė veikla – „Gėlės“

„Boružiukų“ grupėje viešnia iš Portugalijos – Sara, Comenius asistentė, jau net ne viešnia, o gerai žinoma pedagogė. Vaikai, kaip prisvilę, sukiojasi, siūlosi pagelbėti, o pagalba tikrai  praverčia, nes Sara ruošiasi ugdomajai  veiklai. Vaikai klausinėja, pedagogė pasakoja ir nelieka jokio kalbos barjero. Veiklos tema – „Gėlės“. Pasirodo, gėlių pavadinimai portugališkai panašiai skamba, kaip ir lietuviškai ir pakartoti visai nesudėtinga, nei vaikams-portugališkai, nei Sarai-lietuviškai. Pažintinis filmukas apie gėles, tikrai gražus, net „kritikas“- Astijus šypsosi.

Pagaliau visi netikėtumai, kaip galima piešti su miltų koše? Koks čia kūrinys iš druskos? (neišbandyta dailės technika). O dar paties sukurta dėlionė-gėlė tikra fantastika!!!

Priešmokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Roma Skestenienė

Skaitymo skatinimo programa.

Visa Lietuva skaito vaikams – tai nauja švietėjiška ir socialinė iniciatyva (Lietuvoje – nuo 2011 m.), ilgalaikis projektas, skirtas visos Lietuvos žmonėms, besirūpinantiems mūsų šalies ateitimi. Iniciatyva yra įgyvendinama Lietuvai pasirašius tarptautinę deklaraciją „All of Europe reads to kids“.  Ši iniciatyva skatina kuo daugiau skaityti vaikams balsu ir skelbia šūkį –  „Skaitykime vaikams 20 minučių per dieną. Kiekvieną dieną!”

Kaip mums sekėsi skaityti knygas, galite plačiau paskaityti čia >>

Mano diena šiandien buvo lyg stebuklas!

“Nykštukų” grupei aš paruošiau keletą veiklų apie paukščius, kurių metu supažindinau su mano šalyje gyvenančiais paukščiais – gražuoliais flamingais.
Ši diena buvo nuostabi – man gera su Lietuvos vaikais. Kartais aš jaučiausi šiek tiek pasimetusi, nes nekalbu lietuviškai ir reikėjo auklėtojos Ritos pagalbos, kad suvaldyti vaikus. Tačiau noriu pastebėti, kad vaikams nėra labai svarbu mano lietuvių kalbos žinios, tad susikalbėti ir juos sudominti įmanoma. Tai buvo viena iš pirmųjų veiklų, įgyvendintų su vaikais, todėl aš manau, kad ateityje jų bus daugiau ir geresnių. Ta patirtis man yra labai naudinga, nes išmokstu daug dalykų iš pedagogių ir ypač iš jų ugdytinių.
Meilė, kurią jaučiu šiems vaikams auga su kiekviena diena vis labiau!

PS: Ačiū Ritai už suteiktą progą!                                       Asistentė Sara

Pamoka apie flamingus

Naisių teatro dovana spektaklis “Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus”

2012 m. Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo Vaikų Velykėlių konkurse, kurį organizavo Naisių vasaros projektų sumanytojas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis.
Konkurso „Vaikų vėlykėlės“ vertinimo komisija,   peržiūrėjo 179 didžiuosius Velykėlių kiaušinius iš visos Lietuvos ir Šeduvos lopšelį-darželį pripažino vienu iš konkurso nugalėtoju. 2013 m. balandžio 9 dieną, lopšelio-darželio bendruomenę aplankė  Naisių vasaros teatras ir padovanojo spektaklį „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“(režisierė Vaida Kavaliauskaitė). Tai vienos dalies inscenizacija su dainelėmis ir judesiu pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos ir kriaušių“ vaikams, tėvams ir jų draugams. Spektaklis suteikė daug gerų emocijų mažiesiems šeduviečiams bei jų tėveliams pilnutėlėje Šeduvos kultūros namų salėje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Jurelevičienė

Sveiki visi,
kurie dar tiki, kad pavasaris jau tuoj tuoj ateis 🙂

Tegul kartu su taip lėtai šiemet bundančiu pavasariu į visų mūsų namus ateis ramybė, šiluma, džiaugsmas ir tikėjimas.  Tikiuosi Jūsų Šv. Velykų rytas buvo šviesus, stalas gausus, margučiai gražiausi, o pyragas skaniausias 🙂