You are currently viewing „Augalų žavadienio“ šventė nuspalvino Šeduvą

„Augalų žavadienio“ šventė nuspalvino Šeduvą

 

2012 metais Europos augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva sukurta ypatinga diena – Augalų žavadienis, kuri žaibiškai užkariavo pasaulio žmonių širdis. Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenei šis paminėjimas tapo tradicine švente ir jau vienuoliktus metus prisijungė prie šios gražios iniciatyvos. Renginys prasidėjo teatralizuota, įspūdinga eisena gėlių ir  augalų kostiumais iš Šeduvos lopšelio-darželio į Laisvės aikštę. Eisenos tikslas – šeduviečiams ir miesto svečiams priminti, kad augalus būtina gerbti, mylėti ir saugoti, nes jie gamina deguonį, kuriuo kvėpuojame, maitina, kuria nuostabius kraštovaizdžius, įkvepia kurti meno šedevrus.

Šiltą ir saulėtą gegužės 30 dienos popietę,  Šeduvos lopšelio-darželio  teatralizuota eisena nuspalvino savo ryškiomis gėlių  spalvomis miestą. Laisvės aikštėje Šeduvos miesto seniūnė Edita Mančiauskė sveikino Šeduvos lopšelio-darželio eisenos dalyvius, visus gausiai susirinkusius šeduviečius su gražia ir prasminga diena. Ta proga buvo paleisti į dangų balionai nešdami vaikų spalvotas svajones. Direktorė Daiva Staškūnienė dėkojo seniūnijai ir kultūros ir amatų centrui už pagalbą organizuojant šį renginį ir pakvietė visus į nuostabų šventinį koncertą Šeduvos kultūros ir amatų centre, kurį pravedė ugdytinės Milėjos mama Laura Mockienė.

Visus susirinkusius į nuostabų šventinį koncertą Šeduvos kultūros ir amatų centre sveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis,

Visų Šeduvos lopšelio-darželio grupių ugdytinių pasirodymai buvo vieni už kitus įspūdingesni, spalvingesni, nes koncertui vaikus ruošė meninio ugdymo mokytoja Vilma Digimienė ir šokių mokytojas Astijus Poška, grupių pedagogai, kiti darbuotojai. Taip pasitikome žalią ir gėlėtą vasarą, paminėdami ne tik „Augalų Žavadienį 2023“, bet ir Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Gražus, spalvingas ir šventinis renginys ilgai išliks visų atmintyje.

Eisenos dalyvių saugumą iš Šeduvos lopšelio-darželio į Šeduvos miesto Laisvės aikštę užtikrino Radviliškio rajono policijos komisariato policijos pareigūnai. Eisenos metu laikėmės visų saugaus eismo taisyklių, kurias propaguojame dalyvaudami konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2022-2023“.