You are currently viewing Ant Kalėdų slenksčio

Ant Kalėdų slenksčio

kaleddAdventas – gražiausias, paslaptingiausias ir prasmingiausias prieškalėdinis laikotarpis. Tai geras laikas tapti kitokiu – tapti geresniu nei vakar, sau pačiam ar šalia esančiam. Laukdami gražiausių metų švenčių, lapkričio 27 d., Šeduvos lopšelio-darželio taryba ir ugdytiniai padovanojo gražų koncertą visai bendruomenei, taip Šeduvos lopšelio-darželio taryba paminėjo projekto „Ant Kalėdų slenksčio“ 10-metį.

1996 m. Šeduvos lopšelio-darželio tarybos pirmininkė Roma Skestenienė pasiūlė idėją, pirmą advento dieną suburti visus darbuotojus, ugdytinius, jų šeimas, sukurti jaukią ir šiltą bendruomenės atmosferą, ir visiems kartu puošti darželio erdves savos gamybos kalėdinėmis dekoracijomis, perteikdami „liaudies advento laukimo burtus ir spėjimus“. Per kūrybinį darbą visa bendruomenė pajautė Kalėdų laukimo džiaugsmą, pasitikėjimą savimi, patyrė daug įspūdžių. Taip gimė Šeduvos lopšelio-darželio tarybos projektas „Ant Kalėdų slenksčio“. Bėgo metai, kaskart vis kitaip, vis daugiau bendruomenės narių įsijungdavo į projektą, siūlydami įvairias idėjas, susiburdami pirmąjį advento vakarą, žvakių šviesoje klausydami adventinių giesmių, pripildė savo sielas ramybės, gražių jausmų, pasikeisdami savyje.

 

 

Šventinį renginį vedė Ingrida Paluckienė, Šeduvos lopšelio-darželio tarybos pirmininkė, linkėdama visai lopšelio-darželio bendruomenei pamąstymų, susitelkimo laukiant Didžiųjų Metų švenčių. Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis renginio metu kalbėjo apie tai, kad Advento ir Kalėdų laikotarpiai yra turtingi papročiais ir tradicijomis, todėl auginant jaunąją kartą svarbu perduoti tai ką mūsų senoliai brangino ir puoselėjo. Projekto dešimtmečio proga Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenę sveikino Šeduvos miesto seniūno pavaduotoja Aušra Stanevičiūtė, Šeduvos kultūros ir amatų centras. Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė dėkojo visiems per 10 metų buvusiems tarybos pirmininkams, įteikdama jiems padėkos raštus ir angeliukus, kaip gėrį kuriančius simbolius.